Bautista: Jestem bardzo szczęśliwy, bo to moje nazwisko jest przy 1000. podium Ducati

Álvaro Bautista wygrał pierwszy wyścig w Moście podczas szóstej rundy Mistrzostw Świata Motocykli Superbikes po tym, jak minął Topraka Razgatlıoğlu i Jonathana Reę wykorzystując ich walkę. Hiszpan zdobył dla Ducati ich 1000. podium.

Na początku Bautista nie brał bezpośredniego udziału w walce Rei i Razgatlıoğlu, jadąc za nimi. Potem jednak, dzięki właśnie tej walce, zbliżył się do nich i minął ich bez żadnego problemu – w takim stylu zdobył dla marki Ducati ich 1000. podium, które dodatkowo jest zwycięstwem.

„Jestem bardzo szczęśliwy, bo to moje nazwisko jest tym 1000. podium Ducati – szczególnie, że było to zwycięstwo” – powiedział Hiszpan. „Na pewno jest to wielkie wydarzenie dla Ducati, wielkie gratulacje dla marki i każdego zawodnika, który na podium stanął”.

Bautista stwierdził, że nikt z nich nie myśli jeszcze o tytule, więc walczą dalej i jak zwykle, szczególnie jego rywale z Yamahy i Kawasaki – a on na tym zyskuje: „Toprak i Jonathan próbują ze sobą wygrać, walczą na pierwszym okrążeniu czy na ostatnim zakręcie – zawsze próbują. Dla mnie to dobrze, bo próbują i tracą, szczególnie na pierwszym kółku. Jeśli zyskają tempo to na początku, to jasne, wtedy muszę trochę mocniej naciskać czy nadrabiać, ale ich walka od początku jest dla mnie idealna”.

Zawodnik Ducati uważa, że bardziej pomogła mu właśnie rywalizacja z przodu, a nie deszcz, który pojawił się w połowie wyścigu: „Walka, bo deszcz jest różny dla każdego zawodnika i jego motocykla, ale dla mnie walka na początku była kluczem – kiedy zobaczyłem ich bitwę o opozycję to wiedziałem, że przynajmniej nie stracę za dużo na pierwszych trzech, czterech okrążeniach”.

Álvaro Bautista dalej prowadzi w klasyfikacji generalnej i ma sporą szansę na powiększenie swojego dorobku punktowego, biorąc pod uwagę jego formę i to, że Jonathan Rea znalazł się dziś pora podium.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze