Kamil Krzemień w barwach Wójcik Racing Teamu w MŚ FIM EWC

Jeden z najbardziej obiecujących polskich motocyklistów młodego pokolenia wraca pod skrzydła Wójcik Racing Teamu, w którego barwach wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC.

23-latek z Dąbia reprezentował już ekipę Grzegorza Wójcika w latach 2018-2019, nie tylko stając wówczas na podium klasy Superstock w ośmiogodzinnym wyścigu MŚ FIM EWC na niemieckim torze Oschersleben, ale także sięgając po tytuł mistrza Polski klasy Superstock 100.

W sezonie 2022 Krzemień był rewelacją międzynarodowych, motocyklowych mistrzostw Niemiec klasy Superbike, ale w nadchodzącym roku ponownie wystartuje w wyścigach długodystansowych. Młody Polak dołączy do Włocha Kevina Manfrediego, Brytyjczyka Danny’ego Webba i aktualnego mistrza Polski klasy Superbike Marka Szkopka, ścigając się na motocyklu z numerem 777 w kategorii Superstock.

Kamil Krzemień: „W roku 2022 skupiałem się na mistrzostwach Niemiec, ale od dawna chciałem wrócić do wyścigów długodystansowych i tęskniłem za startami w MŚ FIM EWC. Zrobiłem w tym roku duże postępy i rozwinąłem się jako zawodnik, dlatego jestem przekonany, że pomoże mi to walczyć w nadchodzącym sezonie o jeszcze lepsze rezultaty niż do tej pory. Chciałem startować w zespole, w którym mogę walczyć o podia, zarówno w FIM EWC, jak i w IDM, dlatego cieszę się z powrotu pod skrzydła Wójcik Racing Teamu. To właśnie w tych barwach sięgnąłem po swoje jedyne podium w FIM EWC, a teraz chcemy walczyć razem o jeszcze więcej”.

Grzegorz Wójcik: „Cieszymy się z powrotu Kamila, bo nie tylko jest jednym z najszybszych polskich i europejskich zawodników, ale także z powodzeniem startował już w naszych barwach, stając na podium w FIM EWC i sięgając po mistrzostwo Polski. Doskonale się więc znamy i rozumiemy, dlatego liczę, że czeka nas kolejny bardzo udany sezon. Mamy wszystko, aby móc walczyć nie tylko o podia, ale także o zwycięstwa i mistrzowski tytuł”.

W ostatnich dniach Wójcik Racing Team potwierdził także przedłużenie umów z dwoma zawodnikami ekipy 77, pochodzącym z RPA Sheridanem Moraisem oraz mistrzem świata FIM EWC, Francuzem Mathieu Ginesem. Nazwisko trzeciego zawodnika zespołu 77 potwierdzone zostanie wkrótce.

Sezon MŚ FIM EWC rozpocznie się w kwietniu od legendarnego, 24-godzinnego wyścigu na francuskim torze w Le Mans. W czerwcu motocykliści zmierzą się w 24-godzinnych zmaganiach na belgijskim torze Spa-Francorchamps, a we wrześniu zakończą rywalizację 24-godzinnym wyścigiem Bol d’Or. W sierpniu czeka ich z kolegi ośmiogodzinny wyścig na torze Suzuka, gdzie w 2018 roku Wójcik Racing Team wystartował jako pierwszy polski zespół w historii.

Ekipa Grzegorza Wójcika zakończyła sezon 2022 na podium 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or, w którym zespół 77 wywalczył drugie miejsce. Dwukrotnie z pole position w kategorii Superstock startowała z kolei wspierana przez PKN OLREN ekipa 777. Obie załogi niemal do samego końca walczyły o mistrzowskie laury.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze