Bautista wygrywa oba niedzielne wyścigi WBSK na Misano

Álvaro Bautista ponownie zdominował weekend wyścigowy, wygrywając wszystkie trzy wyścigi, choć w sprincie o mało co nie zwyciężył Razgatlıoğlu – jego walka o pierwszą pozycję przerwała jednak czerwona flaga. W sprincie na ostatnim stopniu podium stanął Rinaldi, za to w wyścigu drugim Bassani po tym Rinaldi się przewrócił.

Sprint

W pierwszym zakręcie sprintu zderzyli się zawodnicy GYTR Yamahy – Remy Gardner i Dominique Aegerter – przy manewrze wyprzedzania Axel Bassani uderzył w koło Aegertera, przez co ten upadł zabierając ze sobą zespołowego partnera.

Na czele stawki na prowadzenie wyszedł za to Toprak Razgatlıoğlu, który, jak zapowiadał, nie mógł się doczekać chłodniejszej temperatury, aby móc walczył o zwycięstwo w wyścigu. Na drugim okrążeniu Bautista znalazł się przed nim, wykorzystując moc Ducati.

Karę dłuższego okrążenia za nieodpowiedzialną jazdę otrzymał Danilo Petrucci, uznany widocznie za głównego prowokatora zdarzenia z pierwszego okrążenia. Przewrócił się Tom Sykes jadący na BMW.

Na czele Toprak Razgatlıoğlu zdołał minąć Álvaro Bautistę, tradycyjnie wykorzystując swoje świetne hamowanie. Do czołówki mocno tracić zaczął Michael Ruben Rinaldi, zdobywca drugiego miejsca w sobotę.

W zakręcie ósmym zdarzył się wypadek, w którym uczestniczyli Danilo Petrucci i Iker Lecuona – Petrucci uderzył w tył motocykla Lecuony, przez co oboje upadli i tor opuścili w karetkach.

Pojawiła się, choć późno, czerwona flaga, która zakończyła wyścig – tak zwycięzcą sprintu został Álvaro Bautista, drugi był Toprak Razgatlıoğlu, a trzeci Michael Ruben Rinaldi.

TOP 10:

 1. Álvaro Bautista
 2. Toprak Razgatlıoğlu
 3. Michael Ruben Rinaldi
 4. Axel Bassani
 5. Jonathan Rea
 6. Alex Lowes
 7. Andrea Locatelli
 8. Xavi Vierge
 9. Garrett Gerloff
 10. Philip Oettl

Wyścig 2

Na starcie nie pojawił się Iker Lecuona, który w zderzeniu z Danilo Petruccim został kontuzjowany. Sam Petrucci został dopuszczony do wyścigu, podobnie jak Gardner i Aegerter, który ucierpieli wcześniej niż on, bo na pierwszym okrążeniu.

Bardzo dobrze ruszył Toprak Razgatlıoğlu, który wysunął się na prowadzenie – jednak Bautista i Rinaldi pozostali tuż za jego plecami. Na pierwszym okrążeniu w walkę mocno zaangażowani byli Rea i Bassani, jednak po chwili Włocha minął Alex Lowes na Kawasaki.

Już na drugim kółku Bautista wysunął się przez Razgatlioglu i go wyprzedził. Dodatkowo, na Turka zaczął naciskać też Rinaldi, który minął go na prostej, jednak zawodnik Yamahy zaryzykował i wszedł Włochowi pod łokieć w zakręcie, zmuszając go do odpuszczenia. Moc Ducati dała jednak Rinaldiemu drugą pozycję na kolejnej prostej.

W dalszej części stawki, Bassani znalazł się przed duetem Kawasaki – Rea i Lowes pozostali jednak bardzo blisko, próbując atakować Włocha. Bassani dobrze bronił się przed oboma zawodnikami, aż potem Lowes przewrócił się w zakręcie czwartym, wypadając z wyścigu.

Na czele Bautista ponownie zbudował ogromną przewagę nad pozostałymi zawodnikami – strata Rinaldiego do Hiszpana na półmetku wyścigu wynosiła już 3,5 sekundy.

Po odpadnięciu Lowesa, na wyższe miejsce awansowali chociażby Vierge i Locatelli, którzy nie byli jednak w stanie zniwelować straty do Jonathana Rei.

Na piętnastym okrążeniu Razgatlıoğlu zdołał dojechać do Rinaldiego i go wyprzedzić, awansując na drugą pozycję. W tym samym momencie wyścig zakończył się jednak dla Lorenzo Baldassariego, a potem także niestety dla Rinaldiego, który zahaczył o tyle koło Turka, gdy ten chciał pojechać defensywnie i zablokować mu linię przy krawężniku.

Przez upadek Rinaldiego, pozycja Razgatlıoğlu była już praktycznie pewna, bo strata trzeciego Bassaniego wynosiła na tamten moment prawie osiemnaście sekund.

Jeszcze na ostatnim okrążeniu Garrett Gerloff zdołał wyprzedzić Philipa Oettla, awansując na ósmą pozycję – był on najlepszym reprezentantem BMW w wyścigu.

Wyścig wygrał Álvaro Bautista, a podium uzupełnili Toprak Razgatlıoğlu i Axel Bassani.

TOP 10:

 1. Álvaro Bautista
 2. Toprak Razgatlıoğlu
 3. Axel Bassani
 4. Jonathan Rea
 5. Xavi Vierge
 6. Andrea Locatelli
 7. Danilo Petrucci
 8. Garrett Gerloff
 9. Philip Oettl
 10. Remy Gardner

Kolejna runda WSBK odbędzie się w dniach 30 czerwca-2 lipca na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze