Lorenzo na czele w drugim treningu, wywrotka Márqueza

Jorge Lorenzo okazał się być najlepszym zawodnikiem w drugiej sesji treningowej ostatniej rundy tegorocznego sezonu MotoGP – Grand Prix Walencji.

Lorenzo na torze Ricardo Tormo był w stanie uzyskać czas 1:30,640, będąc szybszym od będącego na drugiej pozycji Daniego Pedrosy o 0,122 sekundy. Pozycje walczących o tytuł Andrei Dovizioso oraz Marka Márqueza nie uległy specjalnej zmianie w porównaniu z pierwszym treningiem – Dovizioso uzyskał trzeci czas, zaś Márquez uplasował się na piątej pozycji. Hiszpan w końcówce sesji nie uniknął jednak kłopotów, przewracając się na hamowaniu do drugiego zakrętu.

Dovizioso i Márqueza w zestawieniu rozdzielił Johann Zarco, który okazał się być najlepszym zawodnikiem Yamahy. Fabryczni zawodnicy tego producenta Valentino Rossi oraz Maverick Viñales zajęli odpowiednio dziewiąte oraz jedenaste miejsce. Z szóstym czasem trening ukończył Jack Miller, który znalazł się przed Calem Crutchlowem oraz startującego z dziką kartą Michele Pirro. Czołową dziesiątkę uzupełnił Pol Espargaró, który także zaliczył wywrotkę, jednak w jego przypadku doszło do tego w trzecim zakręcie.

Niemal w tym samym czasie na deskach znalazł się brat Pola – Aleix Espargaró, który z kolei swoją przygodę zaliczył w zakręcie 12. Hiszpan uplasował się na 12 pozycji, plasując się przed Scottem Reddingiem oraz Karelem Abrahamem. Alex Rins zajął 15 miejsce w zestawieniu drugiego treningu, zaś Andrea Iannone, który był na czele porannej sesji, zaliczył sporą wywrotkę w zakręcie 10.