Dorna potwierdziła, że od sezonu 2021 do kalendarza MotoGP oraz WorldSBK dołączy Indonezja, która zorganizuje wyścigi na torze ulicznym na wyspie Lombok.

Chociaż tor jeszcze fizycznie nie istnieje, jego projekt został przyjęty przez Specjalistę ds. Bezpieczeństwa FIM Franco Unciniego. Według planów, obiekt ma mieć długość 4,32 km oraz 18 zakrętów. Tor zostanie zbudowany na wyspie Lombok, a konkretniej mówiąc na obszarze ośrodka wypoczynkowego Mandalika.

„Będzie to wyjątkowy projekt, dzięki któremu powstanie miejski, światowej klasy tor w kraju, gdzie MotoGP posiada tak wielu kibiców” – powiedział CEO Dorny Carmelo Ezpeleta. „Indonezja jest dla nas kluczowym runkiem, w którym mieszka znaczna liczba fanów sportów motorowych, a atmosfera MotoGP będzie jeszcze mocniejsza, kiedy tor zostanie ukończony. Również dołączenie Lomboku do kalendarza WorldSBK sprawia, że ta oferta będzie bardziej atrakcyjna dla lokalnych kibiców, którzy będą mieć dostęp do dwóch światowej klasy wydarzeń w ciągu roku”.

Budowa toru na wyspie Lombok, która ma zostać przeprowadzona przez francuską firmę Vinci, powinna rozpocząć się w tym roku.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race