Rossi najszybszy w pierwszym treningu sezonu MotoGP

Valentino Rossi uzyskał najlepszy czas pierwszej piątkowej sesji treningowej przed rozpoczynającym sezon 2019 Motocyklowych Mistrzostw Świata Grand Prix Kataru. Reprezentant Yamahy był szybszy od Jorge Lorenzo i Marca Márqueza.

Aktualny mistrz świata Márquez plasował się na szczycie tabeli wyników przez większość 45-minutowej sesji, lecz jego rezultat 1:55,164 został poprawiony w ostatnich jej minutach – najpierw Hiszpana wyprzedził jego zespołowy kolega Lorenzo, a na dziesięć sekund przed wywieszeniem flagi w szachownicę swoje najlepsze osiągnięcie uzyskał Rossi, wskakując na pierwsze miejsce z 1:55,048.

Tuż za pierwszą trójką uplasowali się zawodnicy Ducati – Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci, a kolejne pozycje zajmowali Maverick Viñales, najlepszy z zawodników niezależnych Franco Morbidelli, Jack Miller, Alex Rins oraz Takaaki Nakagami.

Już w pierwszej połowie sesji Hafizh Syahrin został pierwszym zawodnikiem, który rozbił się w sezonie 2019.