Márquez najszybszy w pierwszym treningu w Argentynie

Marc Márquez stał się autorem najlepszego czasu okrążenia podczas pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o motocyklowe Grand Prix Argentyny.

Początkowo warunki na torze nie sprzyjały uzyskaniu reprezentatywnych czasów z powodu niskiego poziomu przyczepności. Nie przeszkodziło to jednak Márquezowi, by już na początku objąć prowadzenie z wynikiem poniżej bariery 1:40. Wraz z biegiem czasu inni zawodnicy byli w stanie podkręcić swoje tempo, jednak Márquez ostatecznie ustawił poprzeczkę na 1:39,827, będąc o 0,353 sekundy szybszym od Jacka Millera, który zajął drugie miejsce.

Na trzeciej pozycji uplasował się Cal Crutchlow, który powrócił do rywalizacji po ubiegłorocznej kontuzji i stanął na podium podczas otwarcia sezonu w Katarze. Czwarty czas wykręcił z kolei Franco Morbidelli. Piąty czas uzyskał Andrea Iannone na Aprilii, zaś za jego plecami uplasował się Johann Zarco, dla którego jest to pierwszy sezon w barwach KTM-a. Andrea Dovizioso, który pod koniec sesji był autorem drugiego najlepszego czasu, ostatecznie spadł na siódmą lokatę. Czołową dziesiątkę uzupełnili tegoroczny debiutant Fabio Quartararo, Alex Rins oraz Valentino Rossi.

Tuż poza najszybszą dziesiątką zawodników znalazł się Takaaki Nakagami, jednak Japończyk był szybszy od braci Espargaró – Pola i Aleixa. Czternasty czas uzyskał Jorge Lorenzo, który był 1,5 sekundy wolniejszy od zespołowego kolegi Márqueza. Maverick Viñales również nie zaliczył udanego treningu, plasując się na 18. pozycji.