Petrucci pozostanie w Ducati na sezon 2020

Ducati ogłosiło, że Danilo Petrucci nadal będzie zespołowym kolegą Andrei Dovizioso we włoskim zespole fabrycznym podczas przyszłorocznego sezonu MotoGP.

W ubiegłym roku Petrucci trafił do Ducati w ramach rocznej umowy, zastępując odchodzącego do Repsol Hondy Jorge Lorenzo. Jego głównym rywalem w walce o fabryczny motocykl na przyszły sezon był Jack Miller, jednak ukończenie każdego wyścigu w czołowej szóstce, jak również zdobycie podium w rundach na Le Mans i w Barcelonie, a także pierwsze zwycięstwo w swoim domowym wyścigu na torze w Mugello przekonało Ducati do zatrzymania Włocha.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że pozostanę w Ducati na kolejny sezon” – powiedział Petrucci. „To był mój cel, odkąd zacząłem tę przygodę, zaś od początku czułem wielką harmonię z zespołem. Podczas pierwszej części mistrzostw byliśmy w stanie stopniowo poprawiać nasze wyniki, dwukrotnie zdobywając podium i sięgając po jedno zwycięstwo. Przedłużenie umowy przed wakacyjną przerwą daje mi jeszcze więcej spokoju i pewności siebie na przyszłość. Teraz chcę się skupić i kontynuować moją ścieżkę rozwoju, aby być coraz lepszym na torze. Zajmujemy obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji i celem będzie utrzymanie pozycji w czołowej trójce do końca sezonu”.

Dyrektor generalny Ducati Corse Luigi Dall’Igna dodał z kolei, że jest zadowolony z wyników i postępów poczynionych przez Włocha, licząc, że pomoże on w zdobyciu mistrzowskiego tytułu wśród konstruktorów na koniec sezonu.

„Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że udało się osiągnąć porozumienie z Petruccim na kontynuację współpracy w przyszłym sezonie. Danilo pokazywał swój profesjonalizm i talent od pierwszego dnia, kiedy pojawił się na oficjalnym Desmosedici GP i myślę, że wszyscy widzieli jego zalety, o czym świadczą wspaniałe wyniki, jakie osiągnął w tym roku, szczególnie uwzględniając ekscytującego zwycięstwo w Mugello. Mając Danilo u boku Andrei w boksie, naszym celem jest naturalnie tytuł, zarówno wśród kierowców, jak i konstruktorów” – podkreślił Dall’Igna.

Przed rundą na niemieckim torze Sachsenring Dovizioso i Petrucci zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w zestawieniu zawodników, zaś między nimi jest tylko osiem punktów różnicy. Prowadzący Marc Márquez z kolei ma 44-punktową przewagę nad Dovizioso.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league