Quartararo na czele drugiego treningu w Brnie

Fabio Quartararo uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiego wolnego treningu MotoGP przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Czech. Drugi wynik wykręcił Marc Márquez, a trzeci był Jack Miller.

Na początku sesji na czele zestawienia znajdował się Alex Rins, który dzięki swojej próbie 1:56,674 poprawił najlepszym czas uzyskany przez Andreę Dovizioso. Hiszpan utrzymywał się na prowadzeniu do półmetku sesji, kiedy to lepszym tempem pojechał Maverick Viñales, który zszedł do 1:56,084. Zawodnik Yamahy też przez pewien czas zachowywał pierwsze miejsce, jednak to się zmieniło na sześć minut przed końcem, gdy Márquez jako pierwszy przebił barierę 1:56 i uzyskał 1:55,825.

Ostatnie słowo należało jednak do Quartararo, który na dwie minuty przed końcem pokonał Márqueza o zaledwie 0,023 sekundy i stal się najszybszym zawodnikiem w piątek w Brnie. Márquez został sklasyfikowany na drugim miejscu, a trzeci czas uzyskali Jack Miller i Andrea Dovizioso, jednak jako że Australijczyk wykręcił go wcześniej, to mu przypadła ta pozycja.

Viñales znalazł się finalnie na piątym miejscu, szósty był Alex Rins, z siódmym czasem sesję ukończył Franco Morbidelli, a czołową dziesiątkę zamknęli Cal Crutchlow, Valentino Rossi i Danilo Petrucci. Rossi jednak nie uniknął problemów – na półmetku sesji w jego Yamasze doszło najprawdopodobniej do wybuchu silnika. Utytułowany Włoch po powrocie do boksów wsiadł na drugą maszynę i kontynuował jazdę.

Sobotni trzeci trening zaplanowano na 9:55, a kwalifikacje – na 14:10. Wcześniej, bo o 13:30, rozpocznie się czwarty wolny trening, który nie będzie już decydować o tym, kto wywalczy bezpośredni awans do Q2.