Márquez najszybszy również w trzecim treningu

Marc Márquez okazał się najszybszym zawodnikiem również podczas trzeciego wolnego treningu MotoGP przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Austrii.

Już na początku sesji zawodnik Repsol Hondy był w stanie pobić swój najlepszy czas z wczoraj, wykręcając 1:23,788. Za jego plecami w zestawieniu przez większość treningu plasował się Valentino Rossi, który po piątku zajmował dopiero jedenaste miejsce w łączonej klasyfikacji z ryzykiem konieczności wystąpienia w Q1. Utytułowany Włoch miał szczęście jeśli chodzi o pogodę, co pozwoliło mu na awans do czołowej dziesiątki z wynikiem 1:24,250.

Márquez jednak miał sporą przewagę na czele, która stopniowo była redukowana przez jego rywali. Najpierw do Hiszpana zbliżyli się Fabio Quartararo i Andrea Dovizioso, a następnie Maverick Viñales popisał się najlepszym czasem, spychając Márqueza. Zawodnik Repsol Hondy zdecydował się jednak na założenie miękkich opon Michelin i podwyższył poprzeczkę o 0,3 sekundy, schodząc do 1:23,251, co okazało się być czasem nie do pobicia przez resztę zawodników.

Na drugim miejscu uplasował się ostatecznie Viñales, zaś na dwóch kolejnych pozycjach uplasował się duet fabrycznego zespołu Ducati – Dovizioso i Danilo Petrucci. Tych trzech zawodników w tabeli przedzieliło zaledwie 0,002 sekundy. Celem Ducati na ten weekend będzie przełamanie tegorocznej dominacji Márqueza, tym bardziej, że w trzech poprzednich sezonach to właśnie włoski zespół triumfował na Red Bull Ringu.

Piąty w tym treningu był Quartararo, zaś Rossi uplasował się na szóstym miejscu, siódme miejsce zajął Jack Miller, ósma lokata przypadła Takaaki Nakagamiemu, zaś czołową dziesiątkę uzupełnili jedyny reprezentant Suzuki Alex Rins i Pol Espargaró.

Cal Crutchlow znalazł się na jedenastej pozycji, co oznacza, że Brytyjczyk będzie musiał pojawić się w pierwszej części popołudniowych kwalifikacji. Razem z nim wystartuje również między innymi Miguel Oliveira, który na KTM-ie po piątku zajmował bardzo dobre szóste miejsce, lecz nie był w stanie dotrzymać tempa rywalom w sobotni poranek. Zastępujący wciąż dochodzącego do siebie Jorge Lorenzo Stefan Bradl jako jedyny nie poprawił swojego czasu w trzecim treningu, przez co uplasował się dopiero na przedostatnim miejscu.

Kwalifikacje MotoGP na Red Bull Ringu rozpoczną się o godzinie 14:10.