Quartararo ukarany za złamanie przepisów dotyczących testów

Fabio Quartararo otrzymał karę w postaci 20-minutowego postoju w garażu podczas pierwszego treningu MotoGP na torze Jerez za złamanie przepisów odnoszących się do prywatnych testów.

Zawodnik Petronasa Yamahy jeździł motocyklem Yamahy R1 Superbike na Paul Ricard w ramach osobistego przygotowania do otwarcia sezonu MotoGP na torze Jerez. Według doniesień, motocykl Francuza miał zamontowane części, których według przepisów FIM nie można używać podczas prywatnych testów.

Według regulaminu, producenci nieposiadający specjalnych ulg, w tym Yamaha, nie mogą organizować prywatnych testów ze swoimi etatowymi kierowcami na motocyklach MotoGP – zawodnicy ci są dopuszczeni do testów jedynie na motocyklach drogowych. FIM w komunikacie podkreślił, że co prawda złamanie przepisów nie było celowe, R1 należąca do Quartararo nie spełniała regulaminu testów MotoGP.

W związku z tym Quartararo nie będzie mógł wziąć udziału podczas pierwszych dwudziestu minut piątkowego FP1 na torze Jerez, gdzie już w ten weekend rozpocznie się sezon MotoGP. Quartararo jednak odwołał się od tej decyzji.

Identyczną karę za podobne wykroczenie otrzymał również kierowca Moto3 Sergio García.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league