Honda i Repsol przedłużają współpracę

Pomimo wielu plotek i spekulacji, Honda oraz fabryczny zespół MotoGP przedłużyły swoją współpracę o kolejne dwa lata.

Kilkanaście dni temu, kiedy Honda poinformowała o wycofaniu się ze współpracy z zespołem Red Bulla w Formule 1 pojawiły się informacje mówiące, że Honda wycofa się również ze współpracy z zespołem MotoGP.

Współpraca trwająca 26 lat została zawiązana w 1995 roku i do dnia dzisiejszego jest jedną z ikonicznych w świecie wyścigów motocyklowych, przynosząc 180 zwycięstw, 447 miejsc na podium i 43 tytuły mistrzowskie.

„To zawsze miłe uczucie przedłużać nasze partnerstwo z Repsolem, tym razem na kolejne dwa lata. Osiągnęliśmy razem niesamowite sukcesy i stworzyliśmy partnerstwo, które jest unikalne w motorsporcie. Pracując jako jeden będziemy kontynuować pokonywanie wszystkich przeszkód i trudności, które są nam stawiane. Rok 2020 był trudnym rokiem dla świata, ale razem z Repsolem nadal pracowaliśmy nad naszymi celami. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację tej wspólnej podróży i zapisanie wielu kolejnych stron w historii wyścigów Grand Prix” – powiedział prezydent HRC Yoshishige Nomura.

Dyrektor komunikacji Repsola Begoña Elices García dodała: „Odnowienie umowy z partnerem tak ważnym dla Repsola jak Honda w MotoGP jest dowodem na siłę naszego sojuszu, szczególnie w obecnym klimacie międzynarodowym spowodowanym pandemią koronawirusa. Dla Repsola kluczowy jest czynnik technologiczny, a to historyczne połączenie zapewniło wiele innowacji i współpracy. Razem osiągnęliśmy wspaniałe cele sportowe, a także sprawiliśmy, że nasze produkty ewoluowały w kierunku doskonałości”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league