Marc Márquez nie wróci na Grand Prix Europy

Honda potwierdziła, że Marc Márquez nie zaliczy powrotu do MotoGP w nadchodzącym weekendzie Grand Prix Europy, jednak nie wykluczono ewentualnego startu Hiszpana w dwóch ostatnich wyścigach sezonu.

Márquez nie brał udziału w tegorocznych mistrzostwach od momentu nieudanego powrotu na Grand Prix Andaluzji tuż po odniesieniu kontuzji prawego ramienia na otwarciu sezonu w GP Hiszpanii na torze Jerez. Tuż przed Grand Prix Czech Hiszpan musiał przejść drugą operację z powodu złamania założonej płytki i do tej pory nie pojawiał się w stawce kierowców.

Hiszpańskie Mundo Deportivo zasugerowało, że rozważana jest trzecia operacja z powodu zbyt wolnego powrotu do sprawności, jednak zespół Repsol Honda zaprzeczył tym doniesieniom: „Proces powrotu do zdrowia Marca Márqueza przebiega zgodnie z planem. Chociaż jest to długa i intensywna rekonwalescencja, Marc oraz osoby z jego zespołu nie mają powodów do niepokoju”.

Honda jednocześnie potwierdziła, że w najbliższy weekend w Walencji ponownie zespołowym kolegą Alexa Márqueza będzie dotychczasowy zastępca Marca, Stefan Bradl.

„Bardzo się cieszę, że zespół Repsol Honda nadal wierzy we mnie i wraca z propozycją ponownej jazdy RC213V” – powiedział Bradl.

„W przeszłości odbyliśmy kilka testów w Walencji, zaś w Aragonii wykonaliśmy dobry krok naprzód pod kątem motocykla. Myślę, że możemy zaliczyć udany weekend i ponownie walczyć z zawodnikami z przodu, tak jak miało to miejsce w Aragonii i Le Mans. Zawsze mniej więcej o tej porze roku w Walencji temperatura, zwłaszcza rano, może być krytyczna, więc będziemy musieli zwrócić na to uwagę”.

Źródło: motogp.hondaracingcorporation.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1