Rossi weźmie udział w Grand Prix Europy

Valentino Rossi otrzymał zgodę na udział od sobotniej części Grand Prix Europy po uzyskaniu drugiego negatywnego wyniku na obecność koronawirusa.

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata musiał opuścić oba wyścigi w Aragonii w ubiegłym miesiącu po tym, jak testy wykryły u niego COVID-19 podczas pobytu w swoim domu we Włoszech. Zawodnik fabrycznego zespołu Yamahy uzyskał kolejny pozytywny wynik testu we wtorek, w wyniku czego japoński producent zdecydował się skorzystać z usług Garretta Gerloffa, który wystąpił w piątkowych treningach.

Następny test Rossiego przeprowadzony we Włoszech w czwartek dał pierwszy wynik negatywny, dzięki czemu mógł opuścić swoją kwarantannę i udać się w podróż do Walencji, gdzie poddał się kolejnemu testowi PCR w piątek rano. Ze względu na czas oczekiwania, Rossi nie mógł wystartować w piątkowych treningach, lecz Yamaha teraz potwierdziła, że Włoch uzyskał kolejny ujemny wynik testu i weźmie udział w pozostałej części weekendu Grand Prix Europy na torze Ricardo Tormo.

Zastępca Rossiego – Gerloff – zadebiutował na maszynie MotoGP i w pierwszym mokrym treningu uzyskał dobry, 16. czas, zaś w drugiej sesji stracił tylko 1,5 sekundy do lidera. Był to pierwszy występ amerykańskiego zawodnika w sesji MotoGP od 2016 roku, kiedy Nicky Hayden zastąpił kontuzjowanego Daniego Pedrosę w GP Australii.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1