Marc Márquez nie wystartuje już w tym roku

Zespół Repsol Honda potwierdził, że Marc Márquez nie zasiądzie na swoim motocyklu w tym sezonie MotoGP i zamiast tego skupi się na budowaniem swojej formy przed przyszłorocznym powrotem.

Márquez doznał kontuzji prawego ramienia podczas pierwszego wyścigu sezonu w Jerez. Po szybkiej operacji próbował wrócić na motocykl na drugą rundę, również na torze Jerez, jednak wycofał się po treningach. Celem Hiszpana był następie powrót mniej więcej w połowie sezonu, jednak musiał on przejść drugą operację w sierpniu z powodu złamania tytanowej płytki. To wyeliminowało szanse na starty Márqueza na kolejne miesiące.

Niedawno jeszcze spekulowano, że Márquez może wrócić w końcówce sezonu, jednak sama Honda już wcześniej zaprzeczyła tym doniesieniom i ogłosiła, że Stefan Bradl będzie zawodnikiem fabrycznego zespołu do końca sezonu. Teraz oficjalnie potwierdzono, że aktualny mistrz MotoGP nie wróci już w tym roku.

„Wraz z dalszym postępem w powrocie do zdrowia, Marc Márquez oraz Repsol Honda Team potwierdzają, że zawodnik nie weźmie udziału w pozostałej części sezonu 2020 MotoGP i zamierza wrócić do wyścigów w 2021 roku. Pracując nad programem rehabilitacji oraz śledząc postęp swojego ramienia, Marc Márquez wraz z Hondą, jego zespołem i wieloma doświadczonymi lekarzami postanowił oficjalnie przełożyć powrót na 2021 rok” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Stosowną wiadomość na swoich profilach społecznościowych zamieścił również Márquez. „Nie wystartuję już w tym sezonie. Po dokonaniu oceny mojego ramienia wraz z lekarzami i moim zespołem, zdecydowaliśmy, że najlepszą opcją jest powrót w przyszłym roku. Czas kontynuować powrót do zdrowia. Dziękuję za wszelkie wiadomości wsparcia. Nie mogę doczekać się powrotu w 2021 roku”.

 

Źródło: hondaracingcorporation.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league