Dovizioso ogłasza przerwę od startów w MotoGP

Andrea Dovizioso oficjalnie ogłosił, że nie wystartuje w przyszłym sezonie MotoGP i zamierza zrobić sobie roczną przerwę od startów w mistrzostwach.

Dovizioso w sierpniu potwierdził, że nie przedłuży swojego kończącego się kontraktu z Ducati. Wówczas przyznał, że nie posiada żadnego planu, a pozostałą część sezonu zamierza poświęcić na walce o mistrzowski tytuł. Wraz z biegiem czasu coraz bardziej jasnym było, że Włoch nie będzie w stanie zostać tegorocznym mistrzem, stąd też rozpoczął rozmowy z zespołami w sprawie roli zawodnika testowego.

Według informacji, 15-krotny zwycięzca wyścigu MotoGP miał rozmawiać z Hondą, Yamahą oraz KTM-em, a w ostatnim czasie miał być bliski zawarcia porozumienia z Yamahą na testowanie motocykla M1.

Ostatecznie jednak Dovizioso nie podejmie się tej roli i ogłosił przerwę od startów, która potrwa co najmniej rok. Ma on w tym czasie skupić się na występach na motocrossie, ale też zamierza pracować nad powrotem do MotoGP w 2022 roku.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy otrzymałem kilka propozycji objęcia roli zawodnika testowego przy rozwoju projektów MotoGP i jestem wdzięczny za uwagę producentów. Zdecydowałem się jednak nie podejmować żadnych zobowiązań i pozostać na razie wolnym od formalnych umów” – napisał Dovizioso na swoich profilach społecznościowych oraz stronie internetowej.

„Mam ogromną pasję do wyścigów. Nadal posiadam ambicję, aby rywalizować i walczyć o zwycięstwo. Wrócę do MotoGP, gdy tylko znajdę projekt napędzany takim samym poziomem pasji i ambicji, co ja, a także organizację, która podziela te same cele, wartości i metody pracy. Teraz skupiam się na ukończeniu mistrzostw świata w najlepszy możliwy sposób, a ponadto zacząłem już rozwijać niektóre projekty z moimi partnerami”.

Źródło: andreadovizioso.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league