Davide Brivio odchodzi z Suzuki, łączony z Alpine F1

Po niespełna dwóch miesiącach od zdobycia przez Joana Mira pierwszego tytułu MotoGP dla Suzuki od 20 lat, Davide Brivio opuszcza szeregi japońskiego producenta, a jak donoszą media, ma on zostać dyrektorem generalnym, przemienionego z Renault, teamu Alpine F1 na rok 2021. Będzie miał on za zadanie przejąć kontrolę nad francuskim zespołem i zreformować go, tak jak zrobił to z Suzuki.

Brivio stworzył to, co przez wielu w MotoGP uważane jest za niemal doskonały zespół umiejętnie łączący najlepszych japońskich inżynierów, włoską ekipę i dwóch hiszpańskich kierowców. To doskonałe połączenie pozwoliło Suzuki urosnąć w siłę w zaledwie 6 lat, zaczęli wygrywać z Maverickiem Viñalesem, regularnie meldowali się na podium z Álexem Rinsem i wreszcie zdobyli tytuł z Mirem.

„Przyszły do mnie nowe okazje i wyzwania zawodowe, więc postanowiłem jej wykorzystać” – stwierdza Brivio. „Najtrudniejsze dla mnie będzie opuść tą wspaniałą grupę ludzi, z którymi współtworzyłem ten projekt, kiedy Suzuki powracało do MotoGP. Trudno też jest pożegnać się z tymi wszystkimi, którzy dołączali do Suzuki na przestrzeni lat, by móc stworzyć tą cudowną drużynę”.

Jest to ogromna strata nie tylko dla Suzuki, ale i dla całego MotoGP biorąc pod uwagę jak Włoch wzbogacał paddock o swoje cenne doświadczenie. Brivio był częścią zespołu Yamahy przez prawie 20 lat, gdzie osiągnął wiele sukcesów z Valentino Rossim, by później przenieść się do ponownie utworzonego po krótkiej przerwie teamu Suzuki: „Z tego punktu widzenia jest mi smutno, ale czuje też ogromną motywację, by rozpocząć nowy rozdział, co było kluczowe przy podjęciu decyzji czy przedłużyć kontrakt z Suzuki czy szukać nowych doświadczeń”.

Alpine to nowa nazwa dla zespołu z Enstone, który działa jako fabryczny wyścigowy zespół Renault od przejęcia przez francuskiego producenta w 2016 roku. Ostatnio team przeszedł kilka zmian personelu na szczeblu kierowniczym, a jedna z nich miała miejsce na początku tego miesiąca, kiedy to ogłoszono, że Jerome Stoll ustąpi z miejsca prezesa działu wyścigowego Renault, a jego miejsce zajmie Marcin Budkowski. Zespół jest więc otwarty na zmiany, a pojawienie się w nim Davide Brivio może okazać jedną z lepszych z nich.

Źródło: suzuki-motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze