Suzuki zaprezentowało tegoroczny motocykl MotoGP

Suzuki dokonało prezentacji swojego GSX-RR, na którym Joan Mir zamierza obronić tytuł mistrza świata kierowców MotoGP, a wraz z Alexem Rinsem – mistrzostwo wśród zespołów.

Suzuki to jedyny zespół w stawce, który nie dokonał zmian w składzie kierowców na ten sezon. W barwach japońskiej ekipy ponownie będą jeździć Mir i Rins, którzy mają ważne kontrakty do końca 2022 roku. W dzień pierwszego dnia przedsezonowych testów MotoGP, Suzuki pokazało malowanie tegorocznego motocykla – wśród zmian szczególnie zauważalne jest przybycie nowego sponsora, Monster Energy.

Choć skład zawodników nie uległ zmianie, Suzuki rozpocznie sezon bez wieloletniego menedżera, Davide Brivio, który dokonał zaskakującej decyzji o przejściu do zespołu Alpine w Formule 1, gdzie został dyrektorem wyścigowym. Suzuki w reakcji nie zdecydowało się zastąpić Brivio, a zamiast tego na czele ekipy znajdować się będzie komitet zarządzający składający się z siedmiu członków.

Mir w styczniu ogłosił, że nie zdecyduje się na jazdę z numerem 1 i pozostanie przy swojej 36, którą miał na motocyklu przez całą swoją karierę w mistrzostwach świata.

Dla Suzuki będzie to siódmy sezon w MotoGP. Tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się nocnym wyścigiem w Katarze, który zaplanowany jest na 28 marca.

Źródło: motogp.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league