Dovizioso przetestuje Aprilię

Andrea Dovizioso weźmie udział w trzydniowym teście na torze Jerez. Trzykrotny wicemistrz świata przetestuje 12 kwietnia Aprilię RS-GP. Włoch potwierdził, że przyjął zaproszenie od zespołu. Wcześniej były zawodnik Ducati poinformował, że w sezonie 2021 weźmie urlop od wyścigów i spróbuje powrócić w 2022 roku.

Test na Circuito de Jerez-Angel Nieto będzie dużą szansą dla Doviego, który może zakończyć się etatem zawodnika testowego, a nawet pracą na cały etat.

„Miło było zaprosić Andreę. Dni testowe będą po prostu okazją do lepszego poznania się, także na torze. To nie będzie «próbne małżeństwo», ale szansa na wykonanie kilku okrążeń bez żadnego wiążącego zobowiązania na przyszłość. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze wszystkich zalet Andrei i jego wkład będzie ważny, nawet dla tego jego jednego testu” – powiedział szef Aprilia Racing Massimo Rivola.

Jak przyznał Andrea Dovizioso nie krył radości z zainteresowania włoskiego producenta: „Byłem zadowolony z zainteresowania Aprilii i kiedy rozmawialiśmy o możliwości wykonania tego testu, z radością przyjąłem zaproszenie, aby móc ponowne jeździć na motocyklu MotoGP i pozostać w formie, przekazując swoje opinie. Dziękuję za tę propozycję Aprilia Racing”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league