Alpinestars ujawnia dane z wypadku Martina

Producent kombinezonu ochronnego Alpinestars ujawnił dane z wypadku Jorge Martina, do którego doszło podczas trzeciego treningu MotoGP przed Grand Prix Portugalii.

Debiutant MotoGP doznał wielu złamań po wypadku, do którego doszło na 7. zakręcie portugalskiego obiektu. Zawodnik Pramac Ducati od razu trafił do szpitala, a następnie został przetransportowany do Barcelony – w sumie Martin przeszedł trzy operacje.

Jak ujawniło Alpinestars, Hiszpan przeżył przeciążenie w wysokości 26 G. Od pierwszego uruchomienia poduszki w kombinezonie zawodnika, do zatrzymania się minęło 5,2 sekundy, co jest jednym z najdłuższym wypadków w ostatnim czasie. Dodatkowo zawodnik doświadczył serii powtarzających się uderzeń o wartości 20-25 G. Dla porównania wypadek Marca Márqueza podczas Grand Prix Hiszpanii, trwał 3,5 sekundy.

W sumie Jorge Martin doświadczył 7 uderzeń, a przy najcięższym odnotowano 26G. Dla porównania Loris Baz podczas testów na torze Sepang w sezonie 2016 doświadczył 29,9 G, a Marc Márquez podczas wypadku w Malezji 2019 doświadczył 26,27 G.

Zgodnie przyznano, że wypadek Martina był jednym z gorszych w ostatnich latach, a gdyby nie poduszki powietrzne wbudowane w kombinezon zawodnika – które są obowiązkowe od sezonu 2018 we wszystkich motocyklowych klasach – obrażenia mogłyby być dużo cięższe. Obecnie Hiszpan znajduje się w szpitalu i dochodzi do siebie. Celem dla Martina jest powrót do ścigania za pięć tygodni na torze Mugello.

Źródło: alpinestars

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze