Miller pozostanie w fabrycznym zespole Ducati w 2022 roku

Zespół Ducati ogłosił, że Jack Miller pozostanie we włoskiej ekipie na kolejny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata, a jego partnerem z ekipy ponownie będzie Francesco Bagnaia.

Bagnaia podpisał dwuletnią umowę z Ducati przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu, zaś Miller miał tylko roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Dodatkowo Australijczyk na początku tegorocznych zmagań miał problemy z zaklimatyzowaniem się w fabrycznym zespole. Z powodu kilku problemów w Katarze nie był w stanie dostarczyć odpowiednich wyników, a wywrotka w Portugalii nie pomogła. Miller zaliczył jednak zwrot w odpowiednią stronę, odnosząc pierwsze od pięciu lat zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii, a następnie triumfował w wyścigu flag-to-flag o Grand Prix Francji.

Przed domową rundą Ducati na torze Mugello, zespół ogłosił skorzystanie z opcji przedłużenia kontraktu Millera na sezon 2022.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić kontynuację współpracy z Millerem również w 2022 roku” – powiedział dyrektor generalny Ducati, Gigi Dall'Igna. „W pierwszym sezonie Jack pokazał ogromny talent, profesjonalizm i silną determinację. Po ciężkim początku sezonu udało mu się odnieść dwa ważne zwycięstwa w różnych warunkach”.

„Z pewnością jest jednym z zawodników, którzy lepiej wiedzą, jak zrozumieć nasze Desmosedici GP, aby w pełni wykorzystać jego potencjał w każdych warunkach, jak pokazał niedawny sukces w Le Mans. Jak zawsze, naszym celem pozostanie tytuł mistrzowski i wierzymy, że z Jackiem i Pecco będziemy jednymi z głównych bohaterów szarży po tytuł w 2022 roku”.

Miller z kolei podziękował zespołowi za okazane wsparcie i jest niesamowicie dumny z osiągniętych ostatnich dwóch zwycięstw w MotoGP.

„Jestem podekscytowany, że będę mógł kontynuować moją przygodę z zespołem Ducati Lenovo Team również w przyszłym sezonie” – podkreślił Miller. „Noszenie tych barw to dla mnie wielki zaszczyt, a możliwość wygrania ostatnich dwóch wyścigów na Desmosedici GP to spełnienie marzeń! Nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia, które otrzymałem od Ducati i całego zespołu w ciągu ostatnich miesięcy i chciałbym podziękować Gigi, Paolo, Davide i Claudio za wiarę we mnie”.

„Teraz mogę skupić się wyłącznie na bieżącym sezonie. W klasyfikacji zajmujemy czwarte miejsce i do lidera tracimy niewiele, a mistrzostwa są wciąż bardzo długie. Zrobię co w mojej mocy, aby kontynuować ten pozytywny trend i walczyć o tytuł. Forza Ducati!”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati Lenovo Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league