Quartararo: Podczas wyścigu myślałem o Dupasquierze

Fabio Quartararo, który odniósł pewne zwycięstwo w wyścigu MotoGP o Grand Prix Włoch, powiedział, że trudno było skupić się na rywalizacji po śmieci zawodnika Moto3, Jasona Dupasquiera, a jego myśli pozostawały przy nim przez cały okres rywalizacji.

Dupasquier zmarł na skutek obrażeń odniesionych w wypadku, do którego doszło w sobotnich kwalifikacjach Moto3 na torze Mugello. Przed wyścigiem MotoGP, pamięć 19-letniego Szwajcara uczczono minutą ciszy. Wszyscy zawodnicy zgodnie stwierdzili, że trudno było ścigać się w takich okolicznościach. Jednym z nich był Quartararo, który po starcie z pole position i początkowej walce z Francesco Bagnaią, odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

„Krótko mówiąc, było dzisiaj wiele emocji. To był dla nas niesamowity dzień, ale trudno było się skupić. Szczerze mówiąc, nie wiem, jak udało mi się utrzymać to tempo, ponieważ na każdym okrążeniu myślałem o Jasonie Dupasquierze. Nie jest to łatwe i myślę, że wszyscy zawodnicy ścigali się dla niego. Moje myśli są z jego rodziną” – powiedział Quartararo.

Francuz był jednocześnie zadowolony z działania urządzenia do szybkiego startu, który tym razem pozwolił mu się utrzymać w czołówce na dojeździe do pierwszego zakrętu.

„Strategia w wyścigu polegała na sprawdzeniu, jaką pozycję zajmiemy po wykorzystaniu urządzenia do szybkiego startu. Jestem z tego naprawdę zadowolony – w pierwszym zakręcie zajmowałem drugie miejsce. Pamiętam, jak na starcie wyścigu z 2019 roku, kiedy ruszałem z drugiego pola, byłem ósmy lub dziewiąty na pierwszym zakręcie. Tym razem udało mi się dojechać do pierwszego zakrętu na czwartym biegu i na drugiej pozycji. Z łatwością podążałem za Francesco Bagnaią i kiedy zobaczyłem, jak się wywraca, chciałem spróbować przejechać pięć okrążeń możliwie najlepszym tempem. Wtedy jednak wyprzedził mnie Johann Zarco. Powiedziałem więc: Muszę wykonywać agresywne manewry – przede wszystkim po to, by stracił czas, a także by powiększyć różnicę. Pomyślałem: jeśli uda mi się pewnie wjechać w pierwszy zakręt, to dobrze i tak się stało. Tak więc jestem naprawdę szczęśliwy ze swojego wyścigu”.

Po zmaganiach na torze Mugello Quartararo powiększył swoją przewagę na pozycji lidera i ma na swoim koncie 105 punktów. Jego przewaga nad Zarco wynoszą 24 oczka.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamahy

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze