Binder pozostanie zawodnikiem KTM-a do 2024 roku

KTM ogłosił przedłużenie umowy o trzy lata z Bradem Binderem, która obędzie obowiązywać do końca sezonu 2024.

Binder od wielu lat związany jest z austriackim producentem. Najpierw rywalizował w Red Bull Rookies Cup, a następnie w 2012 roku awansował do Moto3. Do głównego składu KTM-a w tej serii, Ajo Motorsport, przeszedł w sezonie 2015 roku, a rok później zdominował rywalizację i sięgnął po tytuł. Przez kolejne trzy sezony pozostał w tej samym zespole, ścigając się już w Moto2, gdzie w 2018 roku zajął trzecie miejsce, a w 2019 został już wicemistrzem serii.

W ubiegłym roku przeszedł do MotoGP, gdzie został zawodnikiem fabrycznego zespołu KTM-a. Reprezentant Republiki Południowej Afryki odniósł niespodziewane zwycięstwo na czeskim torze w Brnie podczas zaledwie trzeciego startu w królewskiej klasie.

„Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy z podpisania kontraktu na kolejne trzy sezony z KTM, dzięki czemu nasza współpraca będzie trwać już dziesięć lat” – powiedział Binder. „To niesamowite, że jestem z tym producentem już tak długo i zawsze mieliśmy dobre relacje. Jestem niesamowicie zadowolony z reprezentowania barw KTM-a, więc podpisanie długiego kontraktu jest bardzo satysfakcjonujące”.

„Dobrze jest mieć taką wiarę i wsparcie ze strony zespołu – to zaszczyt. Od tego momentu możemy skupić się na pracy nad tym, aby znaleźć się w czołówce. Nie jesteśmy daleko, a fajnie byłoby zrobić razem coś wspaniałego. Ekscytujące będzie sprawdzenie, co przyniosą te następne lata.

Z kolei Pit Beirer, dyrektor KTM Motorsports, dodał: „To była dla nas bardzo łatwa umowa do podpisania, ponieważ uwielbiamy Brada jako zawodnika i to, co wnosi do zespołu, fabryki i klasy MotoGP. Był również bardzo entuzjastycznie nastawiony do zaangażowania się w projekt, a to wiele mówi o naszym postępie i potencjale w tych mistrzostwach. Czasami znajdzie się zawodnik z mentalnością, który naprawdę pasuje do twojej własnej filozofii, a fakt, że Brad dotarł z nami na sam szczyt w ciągu dziesięciu lat, jest wyjątkową historią. Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy dalej się z nim ścigać i wspólnie wyznaczać nowe cele”.

Po sześciu wyścigach tegorocznego sezonu MotoGP Binder zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 35. punktów. Oczekuje się, że jego zespołowy kolega, Miguel Oliveira, także wkrótce dokona podpisania nowego kontraktu.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze