Rins nie wystartuje w Grand Prix Katalonii

Alex Rins nie przystąpi do najbliższego wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii z powodu złamania ręki po wypadku na rowerze.

Hiszpan upadł podczas jazdy treningowej na rowerze po torze w Barcelonie i odczuł duży ból w prawym ramieniu. Został on szybko zabrany do szpitala Universitari Dexeus w Barcelonie na badania, które wykazały złamanie kości promieniowej.

Zespół Suzuki potwierdził również, że Rins przejdzie w piątek operację prawego ramienia, która ma spróbować przywrócić zawodnika do pełni sprawności. Wiadomo jednak, że z powodu kontuzji nie wystartuje on w wyścigu o Grand Prix Katalonii.

Jest to bardzo zła informacja dla Rinsa, który potrzebował dobrego rezultatu po ostatnich kiepskich wynikach. Reprezentant Suzuki wywracał się w ostatnich czterech wyścigach w Portimão, Jerez, Le Mans i Mugello, jadąc po dobrej pozycji. Z tego względu zajmuje on dopiero 13. miejsce w klasyfikacji zawodników z dorobkiem 23. punktów.

Nie wiadomo, czy Suzuki zdecyduje się wystawić na jego miejsce innego zawodnika. Na miejscu w Barcelonie znajduje się już jednak tester zespołu, Sylvain Guintoli, który miał uczestniczyć w poniedziałkowym teście, jak również być częścią załogi telewizyjnej relacjonującej GP Katalonii.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Suzuki

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze