Márquez: To bardzo ważny moment po tak trudnej sytuacji

Marc Márquez odniósł swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie z kontuzji i pozostał niepokonany na torze Sachsenring przy okazji Grand Prix Niemiec MotoGP. Powiedział, że gdy pojawiły się krople deszczu w trakcie rywalizacji, zdawał sobie sprawę, że ma szansę na zwycięstwo, choć wie, że ta sytuacja nie byłaby możliwa bez ogromnej liczby ludzi, którzy pomogli mu powrócić na zwycięską ścieżkę.

Márquez jest niepokonany na niemieckim torze od 2010 roku. W kwalifikacjach co prawda odnotował piąty czas, a jego równie długą passę pole position przerwał Johann Zarco z Pramaca Ducati, tak w wyścigu dość szybko objął prowadzenie i mimo prób ataku ze strony Aleixa Espargaró z Aprilii czy też później nacierającego Miguela Oliveiry z KTM-a, Márquez odniósł pierwsze zwycięstwo od GP Walencji 2019.

„To jeden z najważniejszych i najtrudniejszych momentów w mojej karierze” – powiedział Márquez. „Dzisiaj wiedziałem, że jest świetna okazja, aby coś zrobić. Kiedy przekroczyłem linię mety, czerpałem radość z tej chwili, a potem razem z całym zespołem [w garażu]. To był bardzo ważny moment po tak trudnej sytuacji. Powrót samemu nie jest możliwy – potrzeba ludzi naokoło, potrzeba dobrego zespołu, dobrych lekarzy, fizjoterapeutę, Hondę. Honda bardzo mnie szanuje. Alberto Puig, Emilio Alzamora, to moja rodzina i bardzo mi pomogli”.

„Teraz nadszedł czas, aby cieszyć się weekendem. Szukaliśmy stacji benzynowej, ale ją znaleźliśmy i zbiornik paliwa znów jest pełny. To dodatkowa motywacja dla mnie, dla Hondy, inżynierów, dla zespołu i zobaczmy, co przyniesie przyszłość. Kiedy zobaczyłem kilka kropli deszczu na czwartym z piątym okrążeniu, powiedziałem: to mój wyścig. Zacząłem naciskać w tym momencie, a kiedy zaczęło padać mocniej, naciskałem jeszcze bardziej. Potem rozpoczął się drugi wyścig z Oliveirą, który cisnął bardzo mocno i był naprawdę szybki. Ciężko było się skoncentrować, ponieważ wszystkie wspomnienia, wszystko, co przeżyłem przez ostatni rok, powróciły mi do głowy. Ale zrobiliśmy to. Zrobimy to ponownie”.

Dzięki zwycięstwu, Márquez awansował na 10. miejsce w klasyfikacji zawodników i ma na swoim koncie 41 punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze