Crutchlow zastąpi Viñalesa w GP Wielkiej Brytanii

Yamaha ogłosiła, że Cal Crutchlow zastąpi Mavericka Viñalesa w fabrycznym zespole podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii MotoGP, zaś Jake Dixon zaliczy debiut w królewskiej klasie w barwach ekipy Petronas SRT.

W piątek japoński producent potwierdził rozwiązanie kontraktu z Viñalesem ze skutkiem natychmiastowym. Jest to następstwo zawieszenia Hiszpana przed GP Austrii z powodu odkrycia przez zespół celowej próby uszkodzenia silnika w swojej Yamasze M1 podczas GP Styrii.

Niedługo po ogłoszeniu tej decyzji Yamaha poinformowała o zakontraktowaniu Crutchlowa. Brytyjczyk miał już zapewniony udział w swojej domowej rundzie w ekipie SRT, gdzie miał zastąpić Franco Morbidelli, który wciąż powraca do zdrowia po czerwcowej operacji kontuzjowanego kolana.

„To zaszczyt być częścią Yamahy i robić to, co oryginalnie miało być trzema wyścigami dla zespołu Sepang Racing, jednak plany się zmieniły. Chcę im podziękować i nie mogę doczekać się jazdy z fabrycznym zespołem” – powiedział Crutchlow.

Crutchlow, który w MotoGP wygrał 9 wyścigów i zakończył pełnoetatową karierę w ubiegłym roku, podczas tegorocznego sezonu pełni rolę testera japońskiego zespołu. Będzie to pierwszy raz od 2014, gdy Brytyjczyk będzie reprezentował barwy fabrycznej ekipy – wówczas ścigał się dla Ducati.

Z powodu powołania Crutchlowa przez Yamahę, Sepang Racing Team musiał znaleźć innego zastępcę dla kontuzjowanego Morbidelliego. Wybór padł na Dixona, który ściga się w Moto2. W pośredniej klasie zadebiutował on w 2017 roku, zaś na pełny etat rywalizuje w tej kategorii od sezonu 2019.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league