Martín: Márquez przeprosił mnie po wyścigu

Jorge Martín po dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii był rozczarowany tym, że jego jazda zakończyła się na pierwszym okrążeniu po kontakcie z dosiadającym motocykla Repsol Hondy Márquezem.

Hiszpan przez cały weekend prezentował bardzo dobre tempo i miał dużą szansę na ukończenie wyścigu w pierwszej trójce. Niestety zawodnik Pramac Ducati przewrócił się na pierwszym okrążeniu, po tym jak został uderzony przez Marca Márqueza. Obaj zawodnicy wystartowali do wyścigu obok siebie i od samego początku agresywnie walczyli o pozycję, a Márquez przeprowadził atak zaraz za szykaną w zakręcie Club i uderzył w zawodnika Ducati, co skutkowało wycofaniem się z wyścigu przez dwójkę Hiszpanów.

"Możecie obejrzeć nagrania tego, co się wydarzyło" - powiedział rozczarowany Martín. "Czułem się świetnie na Silverstone, miałem dużą szansę, żeby zakończyć wyścig nawet na drugim miejscu, a może nawet powalczyć o zwycięstwo z Quartararo".

Martín nie chciał jednak obwiniać Márqueza za to co wydarzyło się pomiędzy nimi na pierwszym okrążeniu. "Trudno jest mi powiedzieć, co dokładnie się wydarzyło, niestety takie bywają wyścigi i teraz myślę już o tym, co czeka nas za dwa tygodnie. Marc [Márquez] przyszedł po wyścigu i mnie przeprosił, co oczywiście jest miłe, ale przez ten manewr straciłem szansę na duże punkty. Prawidłowo wybrałem opony na wyścig, miałem dobre tempo na używanej mieszance i szkoda, że nie mogłem ukończyć zmagań i powalczyć o zwycięstwo".

Zawodnik Pramac Ducati zgromadził do tej pory 64 punktów, a jego zespołowy kolega Johann Zarco 137.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league