Quartararo: To zwycięstwo smakowało świetnie

Fabio Quartararo zwyciężył w Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone, jadąc bardzo mocny i spokojny wyścig. Francuz tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jak powiedział, to jeden z lepszych wyścigów w jego karierze.

Zawodnik Yamahy cały weekend pokazywał się z dobrej strony. Piątkowe zmagania ukończył z najlepszym czasem, choć został on pobity następnego dnia przez Jacka Millera. Francuz awansował jednak do Q2 z drugiego miejsca po wszystkich trzech treningach. W FP4 udowadniał, że ma mocne tempo wyścigowe, za to w kwalifikacjach pojechał okrążenie, które ostatecznie wystarczyło na trzecią pozycję startową – do pole position zabrakło mu 0,036 sekundy.

Na starcie wyścigu lider klasyfikacji generalnej od początku trzymał się blisko czołówki. Najpierw wyprzedził Francesco Bagnaię, awansując na trzecią pozycję, a niedługo później podążał już na drugiej pozycji. Na piątym okrążeniu Quartararo odebrał prowadzenie młodszemu z braci Espargaró – Polowi, a później już do samego końca kontrolował tempo, zwyciężając ze sporą przewagą.

„To zwycięstwo smakowało świetnie” – przyznał. „W Austrii myślałem o mistrzostwie, gdy zmienialiśmy motocykle, tutaj o niczym”.

Francuz dodał, że świetnie czuł się na motocyklu i czuł, że jego hamowania były dobre. Kiedy miał trzy sekundy przewagi, zdecydował: „Dobrze, teraz czas jechać wolniej i nie popełniać błędów”.

Quartararo powiedział, że było to „perfekcyjne”, a także: „Kocham się tak ścigać, żyjąc momentem”.

Zawodnik Yamahy pozostaje liderem klasyfikacji, mając na koncie 206 punktów. Drugi Joan Mir traci do niego 65 oczek.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamaha Motor Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league