Viñales wystartuje na Aprilii w Grand Prix Aragonii

Maverick Viñales zadebiutuje dla Aprilii już 10 września w Aragonii. Zastąpi tym samym kontuzjowanego Lorenzo Savadoriego, który będzie pojawiał teraz w MotoGP wykorzystując dzikie karty zespołu Gresini. Włoch będzie też zawodnikiem testowym w przyszłym sezonie.

Po wyścigu w Assen, Yamaha i Maverick Viñales ogłosili, że po sezonie 2021 zakończą swoją współpracę. Później jednak, zespół wycofał Hiszpana z Grand Prix Austrii, z powodu celowej próby uszkodzenia motocykla. Pomimo przeprosin, kontrakt na ten sezon został zerwany w trybie natychmiastowym. Viñales niedługo później ogłosił, że w przyszłym sezonie będzie ścigał się dla Aprilii u boku Aleixa Espargaró. W ostatnich dniach sierpnia testował też motocykl na Misano, a wyniki były bardzo obiecujące.

Szefowie Aprilii z radością witają nowego zawodnika: „To przyjemność powitać taki talent, jakim jest Maverick, który zaprezentował dobrą formę na motocyklu oraz atmosferę w zespole właściwie od razu. Jestem pewny, że będzie w stanie dać z siebie wszystko podczas Grand Prix Aragonii” – powiedział Massimo Rivola.

Lorenzo Savadori pozostanie w zespole, lecz w innej roli: „Potwierdzamy też, że Lorenzo będzie dla nas testował w roku 2022. To fundamentalna rola w zespole, nagradzający jego wysiłek przy rozwijaniu RS-GP, Dokończy też sezon 2021 używając dzikich kart, o których zdecydujemy jak tylko wróci do pełnej sprawności”.

Wyścig na MotorLand Aragón odbędzie się 12 września.

Źródło: Z wykorzystaniem prasowej Aprilia Racing

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze