Márquez: Byłem sfrustrowany przez upadek

Marc Márquez uzyskał najlepszy czas w pierwszym treningu przez Grand Prix Aragonii, a po wielu poprawach jako jedyny zszedł poniżej bariery 1:49. Podczas drugiego, popołudniowego treningu zaliczył jednak wywrotkę, gdy pojechał szerzej jadąc za swoim bratem Alexem.

„Mieliśmy perfekcyjny plan” – powiedział Márquez. „Nowa opona w FP1, praca nad tempem wyścigowym w FP2. Upadek ten plan zmienił. Oczywiście, kiedy upadłem, poczułem się strasznie sfrustrowany, bo miałem wrażenie, że mam wszystko pod kontrolą”.

Do irytacji, wyrażonej także po samym upadku, przyczynił się fakt, że spowodowało go wyjechanie na trochę brudniejszą część toru: „Byłem za Alexem w strudze i hamowałem trochę później, ale wiedziałem, że jestem za szybki, więc próbowałem pojechać szeroko. Znalazłem się jednak na brudnej części toru i upadłem”.

Marquez mówił też, że podczas piątkowych zmagań oszczędzał energię – jednak, gdy naciskał te kilka razy, miał dobre tempo.

Po dwóch treningach zawodnik Repsol Hondy jest ósmy w łączonym zestawieniu – podczas trzeciego treningu będzie walczył o pozostanie w najlepszej dziesiątce i bezpośredni awans do Q2.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze