Bagnaia: Jestem przeszczęśliwy z powodu wyniku

Francesco Bagnaia po raz drugi z rzędu wystartuje z pole position – tym razem w ojczystym kraju, na torze Misano. Włoch cały weekend prezentuje bardzo mocne tempo, stawiając się wśród faworytów do wygrania niedzielnego wyścigu o Grand Prix San Marino.

W czasówce Bagnaia bezproblemowo wywalczył drugie z rzędu pole position. Obok niego swój motocykl ustawi jego zespołowy kolega Jack Miller, co daje nadzieje na mocny rezultat w wykonaniu zespołu Ducati.

„Po raz musieliśmy nałożyć zaledwie kilka poprawek, bo czuję się na nim świetnie od początku” – powiedział Bagnaia po kwalifikacjach. „Nie byłem pewny czy uda mi się zdobyć pole position, bo Fabio Quartararo jechał bardzo szybko, ale dałem radę ustanowić świetny czas!”.

Zawodnik Ducati pobił rekord toru, wykręcając 1:31,065. Quartararo, którego się obawiał, przewrócił się na swoim ostatnim mierzonym okrążeniu – to pomogło Jackowi Millerowi zapewnić włoskiemu zespołowi dublet.

„Zespół robi świetną robotę. Byliśmy szybcy także w czwartym treningu, więc jestem pozytywnie nastawiony co do niedzieli” – dodał na koniec.

Bagnaia z pole position wystartuje po raz trzeci w tym sezonie, po raz drugi może przekształcić je w zwycięstwo.

Początek wyścigu MotoGP na torze Misano w niedzielę o godzinie 14:00.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze