Quartararo: Próbowałem wszystkiego

Fabio Quartararo stanął na drugim stopniu podium w Grand Prix San Marino. Francuz dokonał wyboru innej tylnej opony niż dwa startujące przed nim Ducati, co miało okazać się dobrym wyborem, choć nie wystarczyło to do zwycięstwa – wygrał Francesco Bagnaia po raz drugi z rzędu, pomimo nacisków ze strony Francuza.

„Myślałem o wyprzedzeniu Pecco na ostatnim okrążeniu” – przyznał zawodnik Yamahy. „Próbowałem wszystkiego. Mówiąc szczerze, to dzisiaj zapomniałem nawet o mistrzostwie. Miałem kilka momentów z przodem, ale zdobycie dwudziestu punktów na Misano to pozytywny aspekt”.

Ponownie nawiązując do walki o tytuł, stwierdził: „Tydzień temu moim słabym punktem było to, że za dużo myślałem o mistrzostwie, ale dzisiaj było zupełnie odwrotnie. Myślałem o nim właściwie za mało. Jechałem na limicie i jestem szczęśliwy”.

„Zobaczymy, co będziemy mogli zrobić w drugiej rundzie na Misano” – powiedział Francuz. „Myślę, że będzie ciekawie, bo to był jeden z wyścigów, z których miałem największy ubaw. Miałem mocne tempo”.

Fabio Quartararo pozostaje liderem w klasyfikacji generalnej, mając 234 punkty na koncie. Drugi Francesco Bagnaia traci do niego 48 oczek, a do końca sezonu pozostały cztery wyścigi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamaha Motor Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league