Mir: Nasz potencjał jest o wiele większy

Joan Mir ukończył wyścig o Grand Prix San Marino MotoGP na szóstym miejscu. Hiszpan na ostatnim okrążeniu walczył o pozycję z Markiem Márquezem i Jackiem Millerem – na szesnastym zakręcie przekroczył limity toru, przez co sędziowie pozbawili go piątego miejsca, na którym przekroczył linię mety.

„Szczerze, spodziewałem się, że dzisiejszy dzień będzie wyglądał inaczej” – przyznał zawodnik Suzuki. „Miałem sporo problemów, co było zaskoczeniem. Na początku uczucie na motocyklu nie było dobre, ale im więcej okrążeń mijało, tym było lepiej. Nasz potencjał jest o wiele większy i chcę to pokazać w następnych wyścigach”.

Mirowi podobała się jednak walka, jaka odbywała się na ostatnich okrążeniach: „Tak naprawdę, podobały mi się ostatnie okrążenia, wyprzedzanie Marca i walka z Jackiem; było to ciężkie, ale dobrze się bawiłem. Wszyscy zamienialiśmy się miejscami wiele razy i niestety naruszyłem limity toru na ostatnim okrążeniu, co oznaczało pozbawienie mnie wyższego miejsca i spadek na szóste”.

Ostatecznie podsumował: „Mogło być gorzej. Będę trzymał głowę w górze i skupiał się na kolejnych rundach. Tor w Teksasie jest ekscytujący i jadę tam chętnie”.

Joan Mir jest trzeci w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 167 punktów – do Fabio Quartararo traci 67 oczek. Do końca sezonu pozostały cztery wyścigi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Suzuki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league