Mir: Nasz potencjał jest o wiele większy

Joan Mir ukończył wyścig o Grand Prix San Marino MotoGP na szóstym miejscu. Hiszpan na ostatnim okrążeniu walczył o pozycję z Markiem Márquezem i Jackiem Millerem – na szesnastym zakręcie przekroczył limity toru, przez co sędziowie pozbawili go piątego miejsca, na którym przekroczył linię mety.

„Szczerze, spodziewałem się, że dzisiejszy dzień będzie wyglądał inaczej” – przyznał zawodnik Suzuki. „Miałem sporo problemów, co było zaskoczeniem. Na początku uczucie na motocyklu nie było dobre, ale im więcej okrążeń mijało, tym było lepiej. Nasz potencjał jest o wiele większy i chcę to pokazać w następnych wyścigach”.

Mirowi podobała się jednak walka, jaka odbywała się na ostatnich okrążeniach: „Tak naprawdę, podobały mi się ostatnie okrążenia, wyprzedzanie Marca i walka z Jackiem; było to ciężkie, ale dobrze się bawiłem. Wszyscy zamienialiśmy się miejscami wiele razy i niestety naruszyłem limity toru na ostatnim okrążeniu, co oznaczało pozbawienie mnie wyższego miejsca i spadek na szóste”.

Ostatecznie podsumował: „Mogło być gorzej. Będę trzymał głowę w górze i skupiał się na kolejnych rundach. Tor w Teksasie jest ekscytujący i jadę tam chętnie”.

Joan Mir jest trzeci w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 167 punktów – do Fabio Quartararo traci 67 oczek. Do końca sezonu pozostały cztery wyścigi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Suzuki

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze