Rossi gotowy na wyjątkowe pożegnanie na torze Misano

Valentino Rossi, który po tym sezonie zakończy karierę motocyklisty MotoGP, powiedział, że jest przygotowany na ostatni wyścig przed własną publicznością na włoskim torze Misano w ramach Grand Prix Emilii-Romanii.

9-krotny motocyklowy mistrz świata ogłosił przy okazji GP Styrii w sierpniu, że tegoroczny sezon MotoGP jest jego ostatnim. Trzykrotny zwycięzca wyścigu w Misano tym razem spodziewa się trudniejszego weekendu niż miesiąc temu z powodu zapowiadanych chłodniejszych warunków. Jak zapowiedział, jego celem jest godne pożegnanie ze swoimi kibicami i choć zwycięstwo czy podium wydaje się być nieosiągalne, zamierza mierzyć w sporą liczbę punktów.

„Dobrze było mieć dwa tygodnie przerwy bez wyścigów, ponieważ mieliśmy kilka pracowitych okresów – w tym podróż do USA, gdzie runda była naprawdę wymagająca” – powiedział Rossi. „W tym czasie ciężko trenowałem w domu, aby upewnić się, że stawimy czoła trzem ostatnim wyścigom sezonu w możliwie najlepszej kondycji fizycznej”.

„Drugi wyścig na torze w Misano będzie trudniejszy niż pierwszy, ponieważ prawdopodobnie warunki będą chłodniejsze niż miesiąc temu. Musimy pracować, aby dać z siebie wszystko i postarać się być nieco szybsi niż w poprzednich wyścigach, a także dostroić ustawienia, aby być bardziej konkurencyjnym. Już poprzedni wyścig w Misano był dla mnie bardzo emocjonującym momentem, a ten nadchodzący będzie oczywiście wyjątkową domową rundą i mam nadzieję, że włoscy kibice będą się nim cieszyć”.

Na trzy wyścigi przed końcem sezonu Rossi znajduje się na 21. miejscu w klasyfikacji zawodników z dorobkiem 29. punktów.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze