Quartararo: Próbowałem wszystkiego co mogłem

Fabio Quartararo dzisiejsze kwalifikacje ukończył na piętnastej pozycji, gdy jego największy rywal w walce o tytuł mistrza świata, Francesco Bagnaia, wywalczył pole position. Były to też pierwsze kwalifikacje w tym sezonie, w których Francuz musiał przedzierać się przez Q1 a dodatkowo pierwsze w karierze w klasie królewskiej, w których do Q2 w ogóle nie przeszedł.

„Próbowałem wszystkiego co mogłem w FP3, aby awansować bezpośrednio do Q2 i nie byliśmy ostatecznie tak daleko od najlepszej dziesiątki” – powiedział Quartararo. „Poczyniliśmy wielkie postępy na mokrym, ale dzisiaj po południu mieliśmy warunki, których nienawidzę więc wiedziałem, że Q1 będzie trudne”.

Francuz podsumował swoje problemy i ostateczny wynik sesji kwalifikacyjnej. „Ostatecznie byłem trzeci w Q1 zanim moje okrążenie zostało usunięte. Nie podjąłem wystarczającego ryzyka w ostatnich dwóch sektorach, ale to zrozumiałe – jestem na ostrożnej ścieżce, nie będę podejmował za dużego ryzyka na mokrych liniach. Startuję z piętnastego pola, ale szczególnie się tym nie zamartwiam”.

„Oczywiście nie chciałem być w tej pozycji, ale już w niej jestem więc muszę dobrze wystartować i dużo wyprzedzać. Zobaczymy co się wydarzy”.

Źródło: Informacja prasowa Yamaha Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze