Pol Espargaró: Ryzyko nam się opłaciło

Pol Espargaró ma za sobą bardzo udaną sesję kwalifikacyjną na torze Misano. Hiszpan dosiadający motocykla Repsol Hondy zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach, tracąc do pole position niespełna dwie dziesiąte sekundy.

Espargaró ma za sobą trudny początek weekendu na torze Misano, ale od trzeciej sesji Hiszpan zdecydowanie poprawił swoje tempo i udało mu się regularnie plasować na czołowych lokatach. W sesji kwalifikacyjnej zawodnik Respol Hondy podejmował duże ryzyko i ostatecznie zajął czwarte miejsce, pokonując swojego zespołowego kolegę - Marca Márqueza o ponad pół sekundy.

Warunki w trakcie treningów były naprawdę trudne" - przyznał Pol Espargaró. "Bardzo mocno zaryzykowałem w trzecim treningu, żeby udało się awansować bezpośrednio do Q2 i opłaciło się. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ mogłem odetchnąć i nie martwić się startem w Q1. Czasówka również była dla nas trudna, warunki nie były pewne i łatwo było popełnić błąd. Dobrze jest wystartować tutaj z drugiego rzędu, bo walka na pierwszych zakrętach zawsze jest bardzo zacięta. Pierwszy rząd należy do Ducati, ale oni są tutaj zdecydowanie najszybsi i ciężko z nimi walczyć. My niestety mamy problemy z przyczepnością i musimy podejmować więcej ryzyka".

Hiszpan dodał również, że nie było łatwo złożyć dobre okrążenie.

Trudno było przejechać szybkie i bezbłędne okrążenie. Dla przykładu, pojechałem bardzo szybko pierwsze dwa sektory, a w trzecim dojechałem do grupy zawodników i musiałem odpuścić, a wtedy opona straciła temperaturę. Łatwo jest na tym torze stracić odpowiedni rytm, a jest on kluczowy do przejechania dobrego okrążenia. Jutrzejsza rozgrzewka przyniesie więcej odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące tempa w trakcie wyścigu".

Źródło: speedweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze