Bagnaia: Zasłużyliśmy na to pole position

Francesco Bagnaia zdobył swoje piąte pole position z rzędu w kwalifikacjach przed Grand Prix Algarve. Jego partner zespołowy, Jack Miller, uplasował się tuż za nim, co dało Ducati kolejny dublet w kwalifikacjach.

Włoch od pierwszego treningu na Algarve prezentował bardzo mocne tempo, choć w piątek musiał ustąpić nowemu mistrzowi świata MotoGP – Fabio Quartararo. W sobotę jednak był najlepszy w trzeciej sesji treningowej, gdy Francuz stracił do niego tylko jedną tysięczną sekundy, a także w kwalifikacjach. Podczas Q2 Bagnaia pokazał swoją siłę bardziej zdecydowanie, zdobywając kolejne z rzędu pierwsze pole startowe.

„Jestem zachwycony!” – mówił potem Włoch. „Zasłużyliśmy na to pole position szczególnie, że podczas Grand Prix Portugalii czas okrążenia został anulowany przez żółte flagi. Tutaj, na ostatnim okrążeniu jeszcze się poprawiałem, ale zrobiłem błąd i wyjechałem szeroko”.

Bagnaia odniósł się także do warunków atmosferycznych i wyboru opon na niedzielę: „Jesteśmy w ten weekend silni. Wypróbowaliśmy pośrednie oraz twarde opony i na obu mieszankach jesteśmy konkurencyjni. Dzisiaj było chłodno i wietrznie, za to jutro warunki powinny być lepsze, więc to jutro zdecydujemy o oponach na wyścig”.

Francesco Bagnaia jest drugi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 202 punktów – Włoch nie ma już szans na mistrzostwo, które zdobył Fabio Quartararo, lecz dalej walczy zostanie wicemistrzem sezonu 2021.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati Corse

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze