Marc Márquez nie pojedzie w Grand Prix Walencji i testach w Jerez

Po wypadku w czasie treningu na motocyklu enduro, Marc Márquez nie wystartował w Portugalii Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. W poniedziałek zespół poinformował, że Hiszpan nie pojedzie też w Walencji ani na Jerez ze względu na kolejny epizod „podwójnej wizji”.

Zawodnik Repsol Hondy odbył wizytę u lekarza już w ostatni wtorek – wtedy lekarze stwierdzili u niego wstrząśnienie mózgu. W kolejnych dniach Márquez dalej cierpiał z powodu złego samopoczucia , ale też problemów ze wzrokiem. Kolejne testy przeprowadzone przez lekarzy potwierdziły kolejny epizod diplopii – ostatni miejsce miał w 2011 roku.

„Testy potwierdziły, że zawodnik ma diplopię oraz paraliż czwartego, prawego nerwu z udziałem prawego mięśnia skośnego gałkowego. Wybrano leczenie ‘konserwatywne’ z czasowymi kontrolami. Ten czwarty nerw to ten, którego dotyczyła kontuzja z 2011 roku” – powiedział doktor Sánchez Dalmau.

Tym samym Marc Márquez traci szanse na awans na wyższą pozycję w klasyfikacji generalnej, a także testowanie przyszłorocznych rozwiązań w Jerez.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1