Francesco Guidotti nowym menadżerem fabrycznego zespołu KTM

KTM Factory Racing pointował, że Francesco Guidotti obejmie stery ich zespołu w MotoGP po zakończeniu współpracy z Mike’m Leitnerem z powodu słabych wyników. Guidotti pracował dla austriackiego producenta w latach 2006-2009, aby potem odejść do WorldSBK. Następnie wrócił do MotoGP i zarządzał ekipą Pramac Racing.

Pod koniec listopada KTM poinformował o tym, że Mike Leitner w przyszłym sezonie nie będzie już szefem austriackiego zespołu w klasie królewskiej Mistrzostw Świata – szeroko podawaną przyczyną tego zdarzenia mają być słabe wyniki fabrycznego zespołu, nawet pomimo dwóch zwycięstw w sezonie 2021 – Miguela Olivery w Barcelonie i Brada Bindera w Austrii.

1 grudnia austriacki producent potwierdził informację krążącą w mediach od ponad tygodnia – w sezonie 2022 miejsce Leitnera zajmie Francesco Guidotti, dotychczasowy menadżer satelickiego zespołu Ducati, Pramac Racing. Włoch pracował dla KTM-a w latach 2006-2009, więc jest to dla niego powrót do korzeni.

„Byłem już menadżerem zespołu KTM, przed zebraniem cennego doświadczenia w innych seriach, a następnie powrotem do MotoGP” – powiedział. „Teraz jestem gotów zatoczyć krąg! KTM zawsze był ambitny i głodny sukcesu w swoich programach wyścigowych. Widzimy, że w MotoGP nie jest inaczej. To, co osiągnęli w tak krótkim czasie jest niesamowite, ale jest jeszcze co najmniej tyle samo rzeczy, których możemy dokonać. Cieszę się z tego, że wróciłem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM Factory Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league