Operacja Gardnera na dwa tygodnie przed testami w Malezji

Remy Gardner, debiutant w klasie MotoGP i zawodnik zespołu Tech3 Racing poinformował, że przeszedł operacje nadgarstka po upadku podczas treningu na torze motocrossowym. Nie jest pewny fakt pojawienia się aktualnego mistrza świata Moto2 na testach w Malezji.

Australijczyk swój prawy nadgarstek uszkodził podczas jazdy na torze motocrossowym w ostatnią sobotę. Doszło do pęknięcia kości, więc potrzebna była operacja. W Barcelonie przeprowadził ją doktor Xavier Mir, od lat zajmujący się zawodnikami MotoGP. Gardner rehabilitacje rozpocząć ma już w piątek, jednak nie wiadomo, czy zdoła pojawić się na pierwszych testach przedsezonowych, które rozpoczną się 5 lutego na torze Sepang, w Malezji.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Tech3 Racing (@tech3racing)

Remy Gardner to syn Wayne’a Gardnera, byłego mistrza świata klasy 500 cm3. Młody Australijczyk w 2022 będzie jednym z czterech debiutantów, którzy do klasy królewskiej przenoszą się z Moto2, ale także Moto3. Zawodnik Tech3 Racing jest urzędującym mistrzem świata Moto2 -  wygrał zaciętą walkę o tytuł ze swoim zespołowym partnerem, Raúlem Fernándezem – Hiszpan także awansował do MotoGP, gdzie ponownie będzie z Gardnerem jeździł w tym samym zespole. Oboje na motocyklu najwyższej klasy po raz pierwszy usiedli w czasie testów na torze Misano, we wrześniu.

Kolejny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata rozpocznie się 4 marca w Katarze.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1