Marc Márquez wystąpi w testach na torze Sepang

Zespół Repsol Honda potwierdził, że ich zawodnik Marc Márquez dostał pozwolenie od lekarzy na pojawienie się w testach w Malezji po tym, jak proces leczenia diplopii przyniósł oczekiwane rezultaty.

Hiszpan w grudniu uległ wypadkowi na motocyklu enduro, w wyniku którego doszło u niego do wstrząśnienia mózgu, ale także nawrotu diplopii, czyli podwójnej wizji, z którą zmagał się już po upadku w 2011 roku. Przez to ominęły go wyścigi na torze Algarve i w Walencji, a także testy w Jerez. Márquez poddawany był leczeniu, które miało poprawić jego stan zdrowia bez przeprowadzania operacji. Postępy nastąpiły już przed końcem roku 2021, a w połowie stycznia zawodnik Repsol Hondy powrócił do trenowania na motocyklu – najpierw na motocrossie, a potem już na drogowej replice na torze. Testował też Hondę CBR600RR na torze w Aragonii.

Cały czas jednak niepewny był występ kilkukrotnego mistrza świata podczas testów na torze Sepang. Na dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem Honda potwierdziła pojawienie się Márqueza w Malezji. 24 stycznia Hiszpan został poddany kolejnym badaniom lekarskim, które potwierdziły, że leczenie jego przypadłości zakończyło się sukcesem. Sześciokrotny mistrz świata klasy królewskiej jest w stanie znów usiąść na motocyklu MotoGP.

Każde testy są bardzo ważne dla zespołu Repsol Hondy, który bez Márqueza w pełni sił nie osiągał już takich sukcesów.  

Zawodnicy MotoGP na torze Sepang pojawią się już 5 lutego.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze