Quartararo: Będę walczył o zwycięstwo

Fabio Quartararo zdobył pole position do Grand Prix Indonezji – z pierwszego pola wystartuje po raz pierwszy od ostatniego weekendu w Katalonii, w czerwcu zeszłego roku. Francuz cieszy się ze swojego występu, szczególnie w czwartym treningu.

Aktualny mistrz świata w pierwszym treningu był zaledwie szesnasty. Znaczna poprawa nastąpiła po południu, gdy został najszybszym zawodnikiem drugiej sesji – dodatkowo, tuż za jego plecami uplasował jego zespołowy partner, Franco Morbidelli. Kolejnego dnia występ Francuza w trzecim treningu nie był dobry, jednak nie było to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że na torze nie było sucho.

Yamaha jednak dobrze zaprezentowała się podczas czwartego treningu, dając prognostyk swojej formy wyścigowej. To właśnie z tego faktu Quartararo był najbardziej zadowolony: „Nawet bardziej cieszę się ze swojego występu w FP4, kiedy zrobiłem mnóstwo okrążeń w granicach 1:32… z rzędu. Myślę, że był to dobry test sprawdzający też moją kondycję fizyczną. Zrobienie piętnastu okrążeń z rzędu to dobry znak” - stwierdził Francuz.

Choć przez chwilę wydawać się mogło, że pole position zgarnie Ducati, to właśnie Quartararo pojechał najlepsze okrążenie ze wszystkich zawodników MotoGP – 1:31,067.

„Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, czy zmieniony został asfalt, jak i opony” – powiedział zawodnik Yamahy. „Jednak świetnie czułem się tutaj podczas testów i dobrze czuję się także teraz. Kiedy mam trudne momenty, chcę obrócić je w te dobre. Dzisiaj i wczoraj dobrze nad tym pracowaliśmy. Podjęliśmy ryzyko, zmieniając coś w motocyklu. Tutaj się nam to opłaciło, zobaczymy, jak będzie na innych torach. Na razie cieszę, że walczymy o pole position i możemy zdobywać pierwsze rzędy”.

„Jutro będę walczył o pole position i zwycięstwo” – zapewnił Quartararo.

Wyścig o Grand Prix Indonezji odbędzie się w niedzielę, o 8:00 rano czasu polskiego.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamaha MotoGP

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze