Bastianini: W trakcie walki o zwycięstwo Bagnaia zrobił się nerwowy

Enea Bastianini po wyścigu o Grand Prix Francji na torze Le Mans przyznał, że w trakcie walki o prowadzenie z Francesco Bagnaią, zauważył nerwowość swojego rodaka na fabrycznym motocyklu Ducati.

Bastianini bardzo dobrze wystartował do wyścigu i szybko znalazł się za plecami Jacka Millera, którego dosyć szybko wyprzedził i ruszył w pogoń za Bagnaią. Włoch bardzo szybko zbliżył się do swojego rodaka i bez problemu był w stanie podążać za Bagnaią. Na sześć okrążeń przed metą Bastianini zaczął mocniej naciskać i wywierać coraz większą presję na liderze. Bagnaia zaczął popełniać błędy, które bez problemu wykorzystał zawodnik Gresini Racing Ducati i objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety.

"To był bardzo trudny wyścig, szczególnie dla mnie" - powiedział Bastianini. "Przewróciłem się już kilka razy w trakcie weekendu i obawiałem się podjęcia większego ryzyka, szczególnie z miękką przednią oponą. Na szczęście na wyścig założyłem pośredni przód, który sprawował się idealnie i pozwalał mi mocno naciskać. Tak naprawdę przez połowę wyścigu jechałem spokojnie i zastanawiałem się, na co mogę sobie pozwolić. Na kilkanaście okrążeń przed metą wiedziałem, że jestem szybszy niż reszta zawodników i wtedy przyszedł odpowiedni moment, by mocniej naciskać. Ostatecznie udało mi się wygrać, ale bardzo trudno było wyprzedzić Bagnaię, miał tu świetne tempo i bardzo późno hamował. Po moim manewrze w pierwszej szykanie chyba trochę się zdenerwował i zaczął popełniać błędy, a ostatecznie się przewrócił. Wspaniale jest wygrać po raz trzeci w sezonie, jestem dumny z całego zespołu".

24-latek ma nadzieję, że uda mu się utrzymać dobrą passę również na torze Mugello.

"Wyścig na Mugello jest wyjątkowy dla każdego Włocha, który ściga się w mistrzostwach, atmosfera tam jest po prostu fenomenalna. Po trzecim zwycięstwie w tym sezonie, jestem pewny siebie i wierzę, że będę w stanie odnieść kolejny sukces za dwa tygodnie. Mamy konkurencyjny pakiet i wiem, że stać nas na bardzo dobre wyniki".

Enea Bastianini zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce, dotychczas zgromadził na swoim koncie 94 punkty.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze