Espargaró i Viñales zostają w Aprilii na dwa kolejne sezony

Aprilia ogłosiła, że podpisała przedłużenie kontraktów obecnych zawodników, Aleixa Espargaró i Mavericka Viñalesa, na sezony 2023 i 2024 Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Espargaró i Viñales już od jakiegoś czasu prowadzili negocjacje na temat przedłużenia swoich umów. Sam Espargaró po swoim i Aprilii zwycięstwie w Grand Prix Argentyny stwierdził wówczas, że początkowe dyskusje nie napawały go optymizmem. Nawet niedawno Espargaró nie wiedział, jak będzie wyglądać sytuacja w sprawie umowy, jednak uważano, że Hiszpan pozostanie w obecnym zespole, który prezentuje obecnie naprawdę dobre tempo, zaś sam zawodnik traci do lidera mistrzostw, Fabio Quartararo, zaledwie cztery punkty.

Po trwających kilka tygodni negocjacjach, Aprilia w przeddzień Grand Prix Włoch na Mugello ogłosiła przedłużenie kontraktów z Espargaró i Viñalesem do 2024 roku.

„Może to nie jest dla was wielka wiadomość, że jestem szczęśliwy, że Aleix Espargaró i Maverick Viñales będą kontynuować współpracę z Aprilią przez kolejne dwa lata” – powiedział Massimo Rivola, CEO Aprilii.

„Wiecie, że 'Kapitan' był częścią naszej historii przez długi czas. Nie mam żadnych wątpliwości, że to on doprowadził nas do miejsca, w którym jesteśmy teraz i będzie nadal naciskał z entuzjazmem, który wnosi do zespołu. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z Maverickiem. Wierzę w jego talent i jestem pewien, że pokaże wszystkim, jaki ma potencjał”.

Podpisanie umowy z Espargaró jest kluczowe dla aktualnej sytuacji na rynku kierowców, który i tak jest mocno niestabilny po ogłoszeniu przez Suzuki chęci wycofania się z MotoGP po tym sezonie. Najprawdopodobniej Joan Mir przejdzie do fabrycznego zespołu Hondy, gdzie zastąpi Pola Espargaró, zaś Alex Rins ma prowadzić negocjacje z KTM-em oraz Yamahą.

Viñales dołączył do Aprilii podczas ubiegłorocznego GP Aragonii po zaskakującym i burzliwym zerwaniu współpracy z Yamahą.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1