Miller przejdzie do KTM-a dzięki podpisaniu dwuletniego kontraktu

KTM ogłosił, że Jack Miller dołączy do austriackiego zespołu od sezonu 2023, zastępując Miguela Oliveirę.

Miller był łączony z fabryczną ekipą KTM-a już od GP Francji, podobnie jak Alex Rins, którego zespół Suzuki zamierza odejść z MotoGP po tym sezonie. Finalnie wybór padł na Millera, który tym samym rozstanie się z Ducati. Oliveira miał otrzymać ofertę powrotu do ekipy Tech 3 na sezon 2023, jeśli chciał zostać w rodzinie KTM-a, jednak Portugalczyk odrzucił ją. Uważa się, że prowadzi on rozmowy z Ducati w sprawie startów w zespole Gresini od przyszłego roku.

„Posiadanie Jacka u boku Brada w naszym zespole oznacza, że mamy kolejny silny atut. Znam go dobrze, wiem, jak lubi pracować i co może wnieść do boksu" – powiedział Francesco Guidotti, menedżer zespołu KTM. „Wierzę, że jego charakter oraz sposób, w jaki będzie jeździł i prowadził nasz KTM RC16; bardzo nam pomoże na tym etapie naszego projektu. Podobnie jak Brad, Jack jest czystym zawodnikiem: znajdzie granice i maksimum możliwości w każdych warunkach i w każdym pakiecie, a mimo to «pójdzie na całość», aby osiągnąć wynik, a to dość rzadka cecha. Następne dwa sezony będą ekscytujące”.

Z kolei Pit Beirer, dyrektor ds. sportów motorowych KTM, dodał: „Oczywiście znamy Jacka od czasu, gdy zrobił boom z Akim i naszym programem Moto3 i to wielka przyjemność wprowadzić zawodnika o jego możliwościach do naszej struktury MotoGP. Pozostawił po sobie pozytywne wrażenia i pozostajemy w kontakcie. Podejście Jacka i jego nastawienie do wyścigów są bardzo podobne do naszych. Jestem bardzo dumny, że ponownie wraca do Red Bull KTM-a i będzie wspaniałym wzmocnieniem do naszej misji”.

Jeszcze w 2019 roku Miller otrzymał propozycję na starty w KTM-ie, gdzie miał zastąpić odchodzącego Johanna Zarco. Trzykrotny zwycięzca MotoGP będzie zespołowym kolegą Brada Bindera, którego kontrakt kończy się w 2024 roku.

Według spekulacji KTM dokona kolejnych zmian w swoim składzie. Głośno mówi się o powrocie Pola Espargaró do Tech 3, w barwach którego zadebiutował w 2014 roku jeszcze na motocyklu Yamahy, podczas gdy jego miejsce w fabrycznej Hondzie ma zastąpić Joan Mir.

Wcześniej Yamaha ogłosiła przedłużenie kontraktu z aktualnym mistrzem świata, Fabio Quartararo, zaś Aprilia potwierdziła zachowanie Aleixa Espargaró oraz Mavericka Viñalesa.

Źródło: Z wykorzystaniem motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze