Mir nie wystartuje w Misano z powodu kontuzji

Zawodnik Suzuki w MotoGP, Joan Mir, nie wystartuje we wrześniowym Grand Prix San Marino na torze Misano z powodu odniesienia kontuzji kostki na skutek wypadku, do którego doszło na pierwszym okrążeniu wyścigu w Austrii.

Mistrz świata MotoGP z sezonu 2020 doznał potężnego high-side’u, przelatując w gwałtowny sposób przez swój motocykl. Miało to miejsce na pierwszym kółku wyścigu na Red Bull Ringu w czwartym zakręcie. Mir wyjechał w tej sekcji nieco szerzej, po czym nagle został wyrzucony przez swoje Suzuki i wylądował na żwirze.

Bezpośrednio na torze zostało wykonane prześwietlenie, które wykazało małe złamanie kości skokowej w prawej kostce. Później Mir udał się na dodatkowe badania na Majorce, które z kolei ujawniły również uszkodzenia więzadeł i kości. Mir otrzymał zalecenie dwutygodniowego odpoczynku, w wyniku czego nie będzie w stanie wystartować na torze Misano. Oprócz tego, jego udział w Grand Prix Aragonii również na razie stoi pod znakiem zapytania.

Zgodnie z oświadczeniem Suzuki, Mir przejdzie jeszcze „kolejne prześwietlenia, aby ocenić obrażenia po 15-dniowym okresie odpoczynku, w celu określenia przebiegu leczenia, a jeśli będzie do tego zdolny, spróbowania wystartowania na Motorland [Aragon]”. Dodatkowo nie wiadomo jeszcze nic o ewentualnym zastępcy Hiszpana, jednak po ustaleniu z Dorną Sports ma zostać podjęta odpowiednia decyzja.

„Jestem pewien, że wrócę w Aragonii” – powiedział Mir. „Chcę podziękować Dainese oraz AGV za zadbanie o mnie oraz zapewnienie, że nie odniosę poważniejszej kontuzji po ciężkim wypadku, który miałem w niedzielę. To był trudny sezon, jednak jestem przekonany, że wrócimy silniejsi, aby dać mojemu zespołowi oraz wszystkim, którzy mnie wspierają, więcej dobrych chwil”.

Oczekuje się, że wskutek odejścia Suzuki po tym sezonie Mir przejdzie w przyszłym roku do fabrycznego zespołu Hondy, gdzie ma zostać zespołowym kolegą Marca Márqueza. W tegorocznej kampanii Mir zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji, a jak dotąd jeszcze nie stanął na podium.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Suzuki

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze