Marc Márquez powróci do MotoGP na Grand Prix Aragonii

Marc Márquez wróci do ścigania w Motocyklowych Mistrzostwach Świata i wystartuje w najbliższy weekend, kiedy zostanie rozegrane Grand Prix Aragonii.

Márquez nie rywalizował w MotoGP od majowego Grand Prix Włoch, ponieważ zdecydował się na kolejną skomplikowaną operację prawego ramienia, która była kontuzjowana od GP Hiszpanii 2020 w Jerez.

„Jak widzicie, jestem uśmiechnięty, co oznacza, że będę na GP Aragonii. Ścigając się, oczywiście” – powiedział Márquez w filmie opublikowanym na mediach społecznościowych. „Po rozmowie z lekarzami i zespołem zdecydowaliśmy, że najlepsze dla mojego powrotu do zdrowia jest kontynuowanie jazdy na motocyklu, nabijając kilometry na przyszły rok. Dokonanie tego w GP Aragonii przed wszystkimi fanami jest bezcenne. Jestem pewien, że wasze wsparcie pomoże mi przejść przez cały weekend. Nie mogę doczekać się piątku i jazdy na motocyklu”.

Dla Márqueza była to czwarta operacja od czasu wypadku. Po rehabilitacji i powrocie do ćwiczeń, w ubiegłym tygodniu zasiadł po raz pierwszy na motocykl Hondy MotoGP. Wziął on udział w testach na torze Misano, podczas których przejechał 100 okrążeń, zaś na swoim najlepszym kółku stracił pół sekundy do lidera.

Mimo swojej długiej przerwy, Márquez znajduje się na 15. miejscu w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 60 punktów, plasując się przed zespołowym kolegą, Polem Espargaró. W przyszłym sezonie jego partnerem w Hondzie będzie mistrz świata z sezonu 2020, Joan Mir, który zmienia barwy z powodu odejścia Suzuki z MotoGP.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze