Mir i Nakagami nie pojadą w Tajlandii, zastąpią ich Petrucci i Nagashima

Joan Mir i Takaaki Nakagami nie wystartują w Grand Prix Tajlandii MotoGP przez kontuzje, które ich dotknęły. Hiszpan dalej leczy kostkę– tym dalej nie zastąpi go jednak Takuya Tsuda, tylko Danilo Petrucci. Za to Japończyk dalej zmaga się z urazem dłoni – jego zastąpi Tetsuta Nagashima.

Joan Mir, zawodnik Suzuki, swojego urazu doznał jeszcze podczas Grand Prix Austrii przez co potem w San Marino zastąpił go Kazuki Watanabe. Hiszpan podjął próbę powrotu w Aragonii, jednak ból nie pozwolił mu na kontynuowanie weekendu, przez co w wyścigu w barwach Suzuki wystartował tylko Álex Rins, a w Japonii w garażu obok niego, na zastępstwo, znalazł się Takuya Tsuda.

Mistrz świata z 2020 roku nie wystartuje także w Tajlandii, więc zespół ściągnąć kolejnego zawodnika na zastępstwo – tym razem będzie to Danilo Petrucci, były zawodnik MotoGP ścigający się między innymi dla Ducati, aktualnie jeżdżący w MotoAmerica.

Takaaki Nakagami kontuzjowany został w Aragonii, gdy zderzył się z Markiem Márquezem, który przez część motocykla Yamahy w kole jechał wolno w grupie zawodników. Pomimo operacji, którą przeszedł w poniedziałek, Japończyk zdecydował się pojechać w swoim domowym Grand Prix, choć sprawiało mu to wiele bólu co było widoczne w transmisji telewizyjnej. Nakagami nie wystartuje w kolejnym wyścigu, bo w piątek ma przejść kolejną operację.

W Tajlandii zastąpi go jego rodak, Tetsuta Nagashima, który niedawno razem z Ikerem Lecuoną i Takumim Takahashim wygrał wyścig 8-godzinny na torze Suzuka.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowych zespołów LCR Honda i Suzuki Ecstar

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze