Partnerka Rossiego: Teraz jestem spokojniejsza

Partnerka dziewiąciokrotnego motocyklowego mistrza świata, Francesca Sofia Novello w wywiadzie dla magazynu Grazia przyznała, że teraz czuje się znacznie spokojniejsza niż miało to za czasów startów Rossiego w MotoGP.

Novello i Rossi w zeszłym roku powitali na świecie córkę Giuliettę, a jak przyznała sama modelka teraz, kiedy jej partner nie ściga się już w MotoGP jej życie stało się o wiele spokojniejsze.

O tym, jak bardzo Novello martwi się o swojego ukochane można było przekonać w 2020 roku, kiedy to Valentino Rossi przeżył chwile grozy, kiedy to podczas Grand Prix Austrii doszło do bardzo groźnie wyglądającej kolizji pomiędzy Franco Morbidellim, a Johannem Zarco. Wówczas oba motocykle dosłownie przeleciały Włochowi „przed nosem”.

Jak przyznał w jednym z wywiadów Rossi, wówczas jego partnerka „była załamana i zniszczona tym, co się wydarzyło”. Sam zawodnik również nie krył swoich uczuć i przyznał, że to było straszne”. Po tym jak były zawodnik Yamahy skupił się na wyścigach samochodach w domu Rossich zapanował większy spokój.

„Teraz ma mniej wyścigów. Jest bardziej obecny, ja jestem znacznie spokojniejsza. Mamy córkę i widok, jak jedzie na motocyklu prawie 300 km/h nie sprawia, że czułam się dobrze. Zawsze był pewien niepokój. Nigdy nie pozwalałam, aby to miało na niego jakiś wpływ, ponieważ mówimy o Valentino. On jest mistrzem i to jest jego świat. Ścigając się samochodami, adrenalina nigdy nie zawodzi, a jeżeli chodzi o zainteresowanie mediów, nic się nie zmieniło. Oczywiście, jest to mniej popularne niż MotoGP, ale ludzie pójdą za nim nawet, jeżeli brał udział w zawodach kulek” - żartowała w wywiadzie.

W nadchodzącym sezonie 2023 Włoch będzie reprezentować fabryczne barwy BMW, dla którego będzie to drugi, pełny sezon w wyścigach GT. Dodatkowo wystartuje w legendarnym australijskim wyścigu 12h Bathurst.

Źródło: Magazyn Grazia

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze