MotoGP: Oliveira nie wystartuje w Argentynie

Miguel Oliveira nie wystartuje w nadchodzący weekend MotoGP na torze w Argentynie. Jest to pokłosie wypadku z toru w Portugalii, gdzie podczas domowego wyścigu w zawodnika CryptoDATA RNF MotoGP Team uderzył Marc Márquez.

Przypomnijmy, że podczas otwierającego sezon MotoGP wyścigu doszło do wypadku, gdzie ucierpiało w sumie trzech zawodników. Marc Márquez, próbując wyprzedzić Jorge Martina, nie zdołał wyhamować i uderzył w niego, a następnie z dużą prędkością uderzył w plecy Miguela Oliveirę. Całe zajście spotkało z głośnymi gwizdami ze strony portugalskich kibiców. Co prawda sam zawodnik przyjął przeprosiny Hiszpana, ale uważa, że całego zajścia można było uniknąć.

Zarówno zespół, jak i sam zawodnik nie poinformowali, jakie dokładnie obrażenia są przyczyną niestartowania w Argentynie.

„Po wypadku podczas Grand Prix Portugalii Oliveira przeszedł szereg testów w szpitalu w swoim rodzinnym mieście, gdzie ujawniono dalsze uszkodzenia, które nie pozwalają na start w drugim wyścigu sezonu MotoGP” - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym zespołu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu CryptoDATA RNF MotoGP Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze